2000 TL ile GTX 750 Ti sisteme yükseltme tavsiyesi

i3 7100 işlemci ve H110 anakart ile nasıl DDR3 RAM kullanmaktasınız? RAM'lerinizi DDR4 olduğunu var sayıyorum. H410 anakart ve i5 10400F ikilisine bütçeniz yetiyor. Elinizdeki parçaları da 2. elden satıp mutlaka ve mutlaka bir SSD takviyesi yapmanızı tavsiye ederim sisteminize. İlerleyen zamanlarda da olurda fiyatlar düşerse güzel bir ekran kartı alıp yolunuza bakarsınız.

Hocam anakartım DDR4 desteklemiyor.

i3 10100F alacaksanız 1080p oyunculuk için 1650S, RX 5500 XT, RTX2060s ile ufak bir darboğaz olacaktır. Bunun yanı sıra eski kartları da alabilirsiniz GTX960 gibi, eski olduğu için alma konusu tartışmalara yol açar genelde ama fikir oluşsun kafanızda. i5 10400F ise RTX3060'da 1080PDE ufak bir darboğaz yapacaktır.

Maksimum alacağınız kartlar olarak bunları söyleyebilirim. Tabi bu piyasa pek önermiyorum açıkçası, size kalmış bir durum. Bence elinizdeki kart sizi bir süre daha götürebilir.

Edit: Ufak bir belirsizlik olmuş. Sadece RTX2060s ile darboğaz yapacaktır 1650S ve 5500XT ile yapmayacaktır.

Az önce bakmıştık stok yok gözüküyordu şansa bak.

Kısa süreli aralaklıklarla değişiyor.

Çok garip ilk defa denk geliyorum böyle bir şeye. Anakart modelinizden emin misiniz?

Evet üzerinde böyle yazıyor ve RAM slotlarının yanında da DDR3 yazısı bulunmakta.
Bu arada büyük ihtimalle böyle yapacağım. i3-10100F ve yukarıda önerilen MSI anakartı alacağım. 2 adet 8 GB DDR4 RAM aldıktan sonra kasa ve PSU almak istiyorum. Artık bir şekilde SSD'de alacağım.
Bu arada bu ekran kartı piyasasını bu hale getirenlere çok güzel laflar ederdim ancak ban falan yeriz şimdi.

Evet üzerinde böyle yazıyor ve RAM slotlarının yanında da DDR3 yazısı bulunmakta.
Bu arada büyük ihtimalle böyle yapacağım. i3-10100F ve yukarıda önerilen MSI anakartı alacağım. 2 adet 8 GB DDR4 RAM aldıktan sonra kasa ve PSU almak istiyorum. Artık bir şekilde SSD'de alacağım.
Bu arada bu ekran kartı piyasasını bu hale getirenlere çok güzel laflar ederdim ancak ban falan yeriz şimdi.
Kasadan öncelikle SSD almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı