2000 TL Intel i3 6100 R9 380 Sistem Toplama

Mustafa3519

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Önümüzdeki hafta sonu sistemi satın alacağım ve 2000 TL civarı bir bütçem var. Ben böyle bir sistem topladım fakat çok bilgili olmadığım için burada bir başlık açmak istedim. Nasıl olmuş ve önerileriniz nelerdir? Bir de i3 6100 işlemci, R9 380 ekran kartına yeterli midir? Darboğaz durumu olur mu?
teknobyotk.png

Bütcede 125tl'lik bi sarkmayla çok daha performanslı bi sistem toplayabilirsin.
Alternatif/1
2125tl.png
Bütceden çıkmam diyorsan bi alternatifte burda;
Alternatif/2
1998tl.png

Ramlerden çok kısmayı da istemiyorum çünkü nerden baksanız 4-5 sene kullanılacak bir bilgisayar. Açık dünya oyunları oynayacağım için de ekran kartını 4 GB seçtim. Ayrıca 1-2 yıla youtuberlık gibi planlarım da var render da almam gerekeceği için 16 GB iyidir diye düşünüyorum.

8 GB fazla bile şu an. Eğer bütçen varsa daha iyi bir kasa+PSU ikilisi almalısın.
PSU nun bütçem için gayet iyi olduğunu düşünüyorum ama kasa önerilerinize açığım. Ya da 200 TL civarı iyi bir PSU da olabilir :)

27 Haziranda Polaris mimarisi çıkıcakmış herhalde istersen onu da bekliyebilirsin bu aldığın ekran kartı belki ucuzlar veya o ekran kartına yönelirsin 200 Dolar olucakmış

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı