2000 TL Intel Tabanlı Sistem Önerisi

Klargus

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese Merhabalar,
Bir arkadaş benden yardım istedi. Bende bir sistem dizdim ancak eksik var mı diye danışmak istiyorum. Önerilere açığım. Şimdiden teşekkürler.

Benim yaptığım sistem:
-Anakart: MSI H97 PC Mate
-Kasa: Cooler Master RC-430 500W
-İşlemci: i3 4170
-HDD: WD Caviar Blue 7200 Rpm 1 TB
-RAM: Gskill 8 GB 1600 Mhz
-Ekran Kartı: MSI Gaming R7 370 2 GB

Ben bu sistemi topladım.

Dosya Ekleri

• capture-20150816-195151.png
    capture-20150816-195151.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 343
Birçok seçenek var. Sistemler için teşekkürler. Soğutma ve performans bakımından hangisi iyi?

Ben bu soruya şöyle cevap vereyim ekran kartı soğutması açısından zaten ikiside aşağı yukarı aynı performans veriyor diyebiliriz.Ben MSI'dan yana kullandım tercihimi Twin Frozr teknolojisi dolayısıyla zaten GTX960 ekran kartını Technopat YouTube kanalında (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
) bulabilirsin.İşlemci soğutmasına gelince ikisininde içinden aynı stok soğutma çıkıyor.Eğer 50 lira daha eklerseniz birde soğutucu alabilirsiniz (İşlemci İçin : XIGMATEK TYR SD962 INTEL LGA775/1150/55/56/1366&AMD AM2/AM3/FM İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar ) Ekran kartının GTA V performansınıda merak edersen onuda burdan bulabilirsin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İyi sosyaller!

@Klargus R9 285 ile GTX 960 arasında 2-3 FPS farkı var bunun en büyük sebeplerinden biri oyunların çoğu Nvidia desteği ile çıkmasıdır. Fiyat performans bakımından R9 285 daha uygun bir seçim olacaktır.

i3 4170 'in 2 Sanal 2 fiziksel çekirdeği bulunmakta tek çekirdek performansı i5 4460 'dan çok az önde olsa da sadece 2 fiziksel çekirdeği olduğu için geride kalıyor. i5 4460 4 çekirdeğe sahip sanal çekirdek teknolojisi bulunmuyor. Oyun ve basit render işlemlerinde i3 4170 'den daha fazla performansa sahiptir. Buradan ufak çaplı bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Soğutma olarak iki sistemde stok cpu soğutucu bulunmakta ancak Zalman Z3 hava sirkülasyonu güzel olan şık bir kasadır. Zalman ZM600-GLX 12V kanalından 540W güç veriyor +80 olması da bir artı olarak değerlendirebiliriz. Diğer sistemde kullanılan kasaya dahil olan güç kaynağı 12V kanalından 360W güç sağlıyor bu da sizin sisteminize yetmeyecektir.

Ekran Kartı Benchmark Testleri;

1080P Test

1440P Test

1440 GTA V Test

i5 ve R9 285 önersem daha iyi olacak gibi. Biraz aşamazsa ya kendiminkini ya da @metnardc'nin sistemini önereceğim.
Kesinlike R9 285'in powercolor modeli alınmalı R7 370 özelliklerine ilk baktığımda gta 5'de 60 fps ultra'da verir sanıyordum fakat 40-45 fps arası gidip geliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı