2000 TL İşlemci, Anakart ve RAM Önerisi

Bütçe
2000-2500

MrXena

Decapat
Elimde 1050 Ti bulunmakta ve şuan ki kullanmış olduğum işlemci anakart vs. eski model, işlemci yükseltmesi yapmak istedim ve sonuç olarak anakart ve RAM'i de değiştirmem gerekiyor. Bütçem 2000-2500 TL. Biraz araştırma yaptım R3 3100 işlemcisini düşündüm, anakartta ise fiyatlar bayağı uçuk seviyede oldugu için B550 giriş seviyesi bir anakart ile B450 anakart fiyatları birine yakın hangisini almalıyım karar veremedim zaten OC yapmayı şu an için düşünmüyorum basit tarzda oyunlar oynuyorum (LoL, Valorant vb.) Elimdeki PSU 600W önerileriniz nedir?

Toplam 2069TL;
Anakart iyi olsun ileride RAM takarım derseniz;
.

PSU'nun marka ve model nedir?

Şu anda ucuz Ryzen'lerde stok sıkıntısı var. İkinci el bakın derim.

Psu markam OCZ ocz600sxs eski bir marka ama hala iş görüyor.

Toplam 2069TL;
Anakart iyi olsun ileride RAM takarım derseniz;
.

Buradaki anakart ile oc yapmadan sorunsuz kullanabilir miyim sonrasında yükseltme yapabilirim zaten, birde r3 3100 1050ti'yı rahatlıkla besleyebilir değil mi? farklı bir forumda besleyemeyebilir gibisinde bir konu gördüm onun için soruyorum.

PSU markam OCZ OCZ600SXS eski bir marka ama hala iş görüyor.

Buradaki anakart ile OC yapmadan sorunsuz kullanabilir miyim sonrasında yükseltme yapabilirim zaten, bir de R3 3100 1050 Ti'yı rahatlıkla besleyebilir değil mi? Farklı bir forumda besleyemeyebilir gibisinde bir konu gördüm onun için soruyorum.

Evet bu anakartlarla OC yapmadan kullanabilirsiniz. Ryzen 3 3100 RTX 2060′a kadar rahat besleyebiliyor. 1050 Ti Ryzen 3 3100 için çerez gibi bir şey.

Geri
Yukarı