2000 TL işlemci önerisi

Bütçe
2000 TL

Screamshot

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Şu anda Ryzen 5 1400'e sahibim. 3.2 GHz fakat hızaşırtma yaparak 3.62 GHz'e ulaştırdım. Ekran kartım GTX 760 ve önümüzdeki süreçte 3070 almayı planlıyorum. Tahmin de edilebileceği gibi darboğaz olacak ve işlemcimi de güncellemek istiyorum. Program olarak After Effects, Premiere, Photoshop, InDesign ve QuarkXPress gibi programlar kullanıyorum. Bazen iki uygulama ile senkronize çalışmam gerekiyor ve artık yavaşlamalar, kısmi donmalar oluşmaya başladı. Hem oyunlarda sorun yaratmayacak, hem de çalışmalarımda zorlanmayacak bir işlemci düşünüyorum. Aklımda R5 3600 ve R7 2700X var. Önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar.

Şu anda Ryzen 5 1400'e sahibim. 3.2 GHz fakat hızaşırtma yaparak 3.62 GHz'e ulaştırdım. Ekran kartım GTX 760 ve önümüzdeki süreçte 3070 almayı planlıyorum. Tahmin de edilebileceği gibi darboğaz olacak ve işlemcimi de güncellemek istiyorum. Program olarak After Effects, Premiere, Photoshop, ındesign ve quarkxpress gibi programlar kullanıyorum. Bazen iki uygulama ile senkronize çalışmam gerekiyor ve artık yavaşlamalar, kısmi donmalar oluşmaya başladı. Hem oyunlarda sorun yaratmayacak, hem de çalışmalarımda zorlanmayacak bir işlemci düşünüyorum. Aklımda R5 3600 ve R7 2700X var. Önerilerinizi bekliyorum.

Sizin seçtikleriniz iyi R5 3600X'de alabilirsin.

Geri
Yukarı