2000 TL İşlemci ve Anakart Önerisi

Soğutucuya ihtiyacım yok. Dikkatımı çeken şey nanokatolog da bu anakart fiyatının çok düşük olması oldu, daha önce alışveriş yapan var mı? Güvenilir bir sitemi?

Arkadaşlar bir de hazır daha ekran kartı siparişini vermemişken bir de 1400-1500 fiyat aralığında bir tavsiye yapsanız, ben de artan parayı ekran kartına yatırsam acaba daha mı iyi olur?

Öncelikle değerli görüşlerin için sağol, soğutucuyu kontrol ettim AM4 dönüştürücüsü varmış. Sitesinde 115x yazıyor, muhtemelen 1151 soketi de destekliyor. Ben 2011v3 kullanıyordum. Anakart olarak Gigabyte veya MSI modellerini alacağım, Asus almak istemiyorum. Vatan biraz pahalı oluyor galiba itopya veya sinerji den de fiyatları karşılaştıracağım. Aklımda 2600x vardı zaten, sen 1700x yerine 2600x daha iyi olur diyorsun yani.

Tabi 2600x benchmarkta daha yüksek puana sahip ve r7 1700x 2017 model 2600x 2018 model.

@Ali Eren Han Ekran kartı aldım. Arayıp sorman gerekiyor orada yazanlar tutmayabiliyormuş. Daha yeni aldım ama şöyle çalışıyorlar: Haftada 1 veya 10 günde bir yurtdışından ring şeklinde ülkeye kargolanıyor bana Cuma günü olduğunu söylediler. Oradan gelmesi sürse 5-6 gün. İstanbuldan nereden yaşıyorsan oraya da 2-3 gün sürse bir yerlerde gecikme falan olsa kabaca 15-20 gün beklemek gerekecek. Benim acelem yoktu dediğim gibi bu önümüzdeki hafta falan bekliyorum kısmetse.

Hocam şimdi tam olarak toplam bütçe ve bu bütçeye nelerin dahil olduğunu söyleyebilir misiniz?

Toplam bütçem aslında 3300 TL. Anakart, işlemci ve ekran kartı alacağım. Amazondan 1300 TL ye EVGA GTX1060 3GB SC almaya karar verdim. 2000 TL de anakart ve işlemciye kalıyor. Şuan kafamdaki bu fakat dediğim gibi işlemci ve anakart bütçesini 500 TL kadar kısabilirsem kalanı da ekran kartı bütçesine ekleyip daha iyi bir ekran kartı alabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı