2000 TL kasa ve PSU önerisi

Tek PCI-e kablosundan 2 soketle, 400W'a kadar güç çekme potansiyeli olan bir kartı beslemek pek sağlıklı olmayabilir. PSU'dan 2 çıkış olması daha iyi olur.

Teknobiyotik 600W'lık bu modelle 3090 test etmişti, sorun çıkmamıştı. Tabii ki 3090 için uygun bir tercih değil ama 3080 için sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

Teknobiyotik 600W'lık bu modelle 3090 test etmişti, sorun çıkmamıştı. Tabii ki 3090 için uygun bir tercih değil ama 3080 için sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

Kısa kullanımda değil, uzun kullanım için ifade etmiştim. Sonuçta kablo gereğinden fazla ısınacaktır.

@Andar Han hocam, teknobiyotik Furmark testini 2 saat boyunca aralıksız çalıştırdı ve sorun olmadı. Normal kullanımda hiçbir oyunun ya da programın 2 saat gibi uzun bir süre boyunca sistemi olabildiğince tam yükte çalıştıracağını ben düşünmüyorum. Yine de üst modelini almak daha iyi olur tabii.

@Andar Han hocam, teknobiyotik Furmark testini 2 saat boyunca aralıksız çalıştırdı ve sorun olmadı. Normal kullanımda hiçbir oyunun ya da programın 2 saat gibi uzun bir süre boyunca sistemi olabildiğince tam yükte çalıştıracağını ben düşünmüyorum. Yine de üst modelini almak daha iyi olur tabii.

Bahsettiğim konu, bir anda ortaya çıkabilecek bir sorun değil, belki hiç çıkmayadabilir. PSU'dan 8 PIN olarak çıkan kablonun 280W civarı bir taşıma kapasitesi mevcut. Rog Strix 3080 biraz güçlü bir kart olduğu için, sadece göz önünde bulundurmak iyi olur bâbında ifade ettim.

Geri
Yukarı