2000 TL Monitör Dahil Sistem Önerisi

sagol123

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün içinde 2000 TL bütçeyle monitör dahil sistem toplayacağım. Elimde HDD var. Genel olarak online oyunlar oynuyorum CS:GO, H1Z1 gibi. AAA tarzı oyunları da low-mediumda oynatsa yeterli.

Anakart: MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart

İşlemci: Intel Core i3-6100 Çift Çekirdek İşlemci

Ekran Kartı: *Sapphire Radeon RX460 2GB GDDR5 128Bit (DX12) Ekran Kartı (11257-00-20G) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

RAM: Kingston DDR4 8GB Hyperx FURY Black 2133MHz Bellek Modül - HX421C14FB2/8

Kasa + PSU: Aerocool GT Black Edition 500W, 2x USB 2.0, 12cm Egzoz Fanlı, SSD Ready Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası (AE-GT-500)

Monitör: BENQ 24'' GL2460 2Ms Full Hd Dvı Siyah Led Monitör Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Bütçe maks. 100 TL oynayabilir. Tavsiye ve yorumları bekliyorum. Birkaç sorum var;

1- Asus RX 460 Dual OC 2GB modeli de yaklaşık Sapphire ile aynı fiyatta. Asus OC modunda 1244 mhz hıza sahip, Sapphire 1210 mhz. AMD kartlarda Sapphire önemli bir marka ama arada önemli bir fark var hangi markayı tercih etmeliyim?

2- Gameekstra söylendiği kadar güvenilir mi? Gidip deneme şansım yok ve diğer mağazalarda en az 50 TL fark var aynı monitörde. Birkaç forumda da bu mağazadan ölü piksel sorunu yaşayan arkadaş gördüm. İade vb. sorunu yaşar mıyım çekincelerim var.

3- RX 460 H1Z1 testi hiçbir yerde bulamadım. GTX 950 high ayarlarda 50-60 FPS veriyor. Aşağı yukarı aynı olur diye tahmin ediyorum. Aynı kartı kullanan biri bilgilendirirse sevinirim.

Bütçeyi biraz arttırabilirseniz şöyle bir sistem daha iyi olabilir. Kullandığım site Webdenal. Güvenirliği kanıtlanmış bir site. Akakçe üyesidir kendisi. RX 470'in referans modeli de olsa RX 460 ile arada ciddi bir performans farkı var. Sıcaklık konusunda fanları manuel olarak %80'e çekerseniz serin çalışacaktır.

1567.jpg

Bütçeyi biraz arttırabilirseniz şöyle bir sistem daha iyi olabilir. Kullandığım site Webdenal. Güvenirliği kanıtlanmış bir site. Akakçe üyesidir kendisi. RX 470'in referans modeli de olsa RX 460 ile arada ciddi bir performans farkı var. Sıcaklık konusunda fanları manuel olarak %80'e çekerseniz serin çalışacaktır.

Eki Görüntüle 198300
Tavsiye icin tesekkurler dostum. Referans model seceneklerim arasinda degil. Monitorden kismayi da dusunmuyorum. RX 460 benim icin yeterli suan. Gerekirse 1 yil sonra ekran karti degistiririm. Sorularimi cevaplayacak arkadaslari bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı