2000 TL Monitör Hariç Sistem Tavsiyesi

dnc58

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun için bir sistem toplamak istiyorum. Monitör hariç 2000 TL'lik bir bütçem var. APU sistem mi toplamalıyım, yoksa normal mi?

Bu bütçeye normal sistem daha iyi olur.

lanmk.jpg

Ekte olan sistemi alabilirsiniz.

Neden R9 380 seçmedim?
R9 380 daha performanslıdır fakat kaliteli 600W bir PSU için 50-60TL daha bütçe ayırmanız ve elektrik faturasına da biraz daha fazla ödemeniz gerekiyor.

Dosya Ekleri

• QuickMemo+_2016-04-25-16-00-41.png
    QuickMemo+_2016-04-25-16-00-41.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 282
Ekte olan sistemi alabilirsiniz.

Neden R9 380 seçmedim?
R9 380 daha performanslıdır fakat kaliteli 600W bir PSU için 50-60TL daha bütçe ayırmanız ve elektrik faturasına da biraz daha fazla ödemeniz gerekiyor.

Çünkü bir NVIDIA fanısın. Gider bakardın kasanın içinde hangi PSU var diye yoksa. Atıp tutmayı araştırmadan iyi biliyorsunuz. 600W bir PSU'nun 12v kanalından 552 Wattlık bir değer geliyor. Buda harika bir değer. Ayrıca 80+ bir PSU. Ben kimseye kötü PSU önermem. Niye adam daha DirectX 11'de R9 380'den düşük ekran kartını alsın. Hele DirectX 12 ile fark belli.

Bakmak isterseniz, sayfaya girin. Output bölümünde tüm bilgiler yazıyor.

XIGMATEK - PRODUCT

Çünkü bir NVIDIA fanısın. Gider bakardın kasanın içinde hangi PSU var diye yoksa. Atıp tutmayı araştırmadan iyi biliyorsunuz. 600W bir PSU'nun 12v kanalından 552 Wattlık bir değer geliyor. Buda harika bir değer. Ayrıca 80+ bir PSU. Ben kimseye kötü PSU önermem. Niye adam daha DirectX 11'de R9 380'den düşük ekran kartını alsın. Hele DirectX 12 ile fark belli.

Bakmak isterseniz, sayfaya girin. Output bölümünde tüm bilgiler yazıyor.

XIGMATEK - PRODUCT
Kardeş sistem güzel sıkıntı yok fakat bende kullandığım için biliyorum AMD gerçekten fazla güç tüketimine sahip malesef. nVidia alın koyun demiyorum sisteme ama yakıyor bu alet.

Kardeş sistem güzel sıkıntı yok fakat bende kullandığım için biliyorum AMD gerçekten fazla güç tüketimine sahip malesef. nVidia alın koyun demiyorum sisteme ama yakıyor bu alet.

Tamam da o ekran kartı yükte olduğu zaman. Sürekli oyun oynayacak hali yok ya. Alt tarafı 5-10 TL fazla gelir fatura. Bahane uydurmak istenirse türlü türlü bahaneler uydurulur, sonu yok bunun.

Tamam da o ekran kartı yükte olduğu zaman. Sürekli oyun oynayacak hali yok ya. Alt tarafı 5-10 TL fazla gelir fatura. Bahane uydurmak istenirse türlü türlü bahaneler uydurulur, sonu yok bunun.
Valla bahane falan diye algılama istersen ben kendi tecrübe mi aktarıyorum. Bende AMD kullanıyorum imzam'da duruyor ve bilgisayar açtığım anda oyun oynuyorum sürekli. Yani bunu sen ve ya ben bilemeyiz sürekli oyun oynayacak hali yok ya diye. Ben olanı söyledim sadece istediği markayı seçebilir herkes.

@MasterofTechnology Çok yanlış düşünüyorsun! Sistem önerimde 960 seçmem nVidia fanı olduğum anlamına gelmez. Madem nVidia fanıyım neden R9 380 kullanıyorum? Sorun bende mi sende mi? Bu kartlar arasında 60-70W aralığında güç farkı var. Sistem toplayan kişinin de bütçesi belli. Aradaki 5-10 FPS için gidip de daha fazla güç harcayan bir kart almaz. Sonuçta 60W evde 3 tane daha LCD televizyonun çalışması demek. Ayrıca ben o mesajı senin sistem önerini görmeden yazmış bulunuyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı