2000 TL monitör önerisi

SAMEDD

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şu an bilgisayar toplama aşamasındayım. Birkaç parçayı topladım ekran kartı seçimimi ise, 1080, 1080 Ti ya da AMD yeni gelecek Vega serisinin üst versiyonlarından yana kullanacağım. Sorun burada başlıyor, monitör seçimi. Var olan alanım dolaysıyla 25'' den büyük olmamalı, 4k monitör de almak istemiyorum o kadar küçük ekrana zaten yok. 2k almak istiyorum ama 2k monitörler yavaş, hızlı olanlarda TN panel. Yıllarca TN panel kullan biri olarak kesinlikle TN panel istemiyorum, hatta nefret ediyorum renkler ve görüş açısı olarak. 1080P hızlı monitörler var ama 1080P'de ekran kartına yazık olacak gibi geliyor. Hiçbir parçada bu kadar zorlanmadım yardım lütfen. Şu iki monitör arasında kararsız kaldım yada 2 bin TL geçmeyecek bir monitör tavsiye istiyorum.
Philips 25" 2560x1440 14ms VGA/DVI-D/HDMI/DP QHD IPS LED Monitör - 258B6QJEB/00

Samsung 24" LC24FG70FQMXUF 1920x1080 1ms/144Hz 2xHDMI / DP Gaming FULL HD Curved LED Monitör - Monitör - Çevre Birimleri

Sistemim:
  • Kasa: Thermaltake core p1 (alındı)
  • Güç kaynağı: Thermaltake smartpower 80plus bronze 750W ( alındı )
  • SSD: OCZ 480GB TRION 150 Serisi Sata 3.0 SSD ( alındı)
  • RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3000MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED (alındı)
  • Anakart: MSI Z270I GAMING PRO CARBON AC DDR4 4000MHz(O.C.) ıtx yada
  • ASUS ROG STRIX Z270I Gaming 4266MHz (OC) DDR4 , Wifi, ıtx.
  • İşlemci: i7 7700k ya da ITX AM4 çıkarsa 1600x
  • Ekran kartı: 1080, 1080 Ti ya da AMD Vega
Anakart, işlemci ve ekran kartına temmuz ayındaki bütçeme ve ITX AM4 anakartların piyasadaki durumuna göre karar vereceğim ama söylediğim parçalardan daha alt versiyona inmeyeceğim.
Monitörümü haziranda alacağım.

Evet TN ancak yukarıda önerilen monitör kesinlikle tavsiyemdir eğer Nvidia kullancaksan. Tam bir F/P ürünü. Sizin attığınız iki monitörü de almamalısınız. @Pantheon ama arkadaş Mini ITX sistem topluyor, daha X300 anakartlar çıkmadı. 7700K yerine de 6700K veya 7700 almanızı tavsiye ederim. 7700K'da ısınma problemleri var ve o kasada çok büyük soğutma olmayacağı için iyi bir O.C. da yapamazsın diye düşünüyorum. Bu yüzden 7700 almanızı öneririm.

O kasaya bakınca hiç öyle ITX gözüme gelmedi. Kasa şık bir yapıya sahip, birde micro ATX desteklese tadından yenmezdi he. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı