2000 TL Monitör ve Ekipman Dahil Sistem Tavsiyesi

Millerogness

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kamu Sektörü
Herkese merhabalar,

Sizlerin engin bilgilerinize bir konuda ihtiyacım var ve konu malumunuz..

Yeğenimin harçlıklarıyla biriktirdiği 1.500 TL bir bütçesi var ve GTA V oynayabileceği bir masaüstü bilgisayar istiyor ve bunu hak ediyor artık. Bizde bütçesine yardımcı olarak maksimum 2.000 TL'ye kadar çıkabiliyoruz.
Önce ki açılan konulara baktığımda epey bir sistem tavsiyesi var ama bunlara monitör, klavye, fare dahil değil.

Bizim aradığımız bütçe içerisinde bunlar da dahil olacağı için yeni konu açmak mecburiyetinde kaldım ama bu şekilde tavsiye isteyen arkadaşlara da ışık olacaktır.

Aynı konularda sizlerden tekrar tekrar tavsiye istendiğinin farkında olarak inanın kimseyi yormamak için kendim toplamaya çalıştım sistemi ama bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığım için risk almak istemedim.

Not: Montaj konusunda destek olacak bir arkadaşımız var, onun için montaj ücreti dahil edilmese de olur.
Not 2: İnternet üzerinden değilde, Vatan Bilgisayar gibi direk mağazadan gidip alabileceğimiz bir sistem olması bizim için önemli çünkü hafta sonu bilgisayarı hazır hale getirmek istiyoruz.

İnşallah sizlerin yardımı ile bir sistem toplayıp, sistemin resmini buraya atacağız.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan'dan çok zor çünkü fiyatları pahalı artık zaten vatandan toplansa bile bütün parçaları gidip tek şubeden bulmanız da zor online siparisle alabilicekseniz yardımcı olmaya çalışabilirim.

Vatan'dan çok zor çünkü fiyatları pahalı artık zaten vatandan toplansa bile bütün parçaları gidip tek şubeden bulmanız da zor online siparisle alabilicekseniz yardımcı olmaya çalışabilirim.

Teşekkürler, anladım.. O zaman Vatan'dan alma kriterini kaldıralım.. 1 hafta daha sabredelim..
Yardımlarınızı bekliyorum.. :)

bütçeyi biraz aştı ama sağlam oldu klavye ve mouse dahil değil yalnız onun içinde vatandan öneri yapabilirim bütçeyi genişletebiliyosanız ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 110
bütçeyi biraz aştı ama sağlam oldu klavye ve mouse dahil değil yalnız onun içinde vatandan öneri yapabilirim bütçeyi genişletebiliyosanız ?
Maalesef 2,000 TL'yi geçme şansımız yok, birde SSD yerine normal HDD takıp hem fiyatı düşürmüş olsak çok bir fark oluyor mu performans açısından?

Maalesef 2,000 TL'yi geçme şansımız yok, birde SSD yerine normal HDD takıp hem fiyatı düşürmüş olsak çok bir fark oluyor mu performans açısından?
ben iyi bisey olsun bi kaç sene hiç problem çıkarmasın diye bu sekilde yaptım yoksa ekran kartından kısabilirsiniz ssd almaya bilirsiniz kafanıza göre ama bence hiç bozmadan bu şekilde alın derim.

İlginiz için teşekkür ederim, geleceğe yönelik olması için 1 ay daha erteledik. 2,000-TL bütçe ile güncel bir bilgisayarın zor olduğunu görmüş olduk. Önümüzdeki ay, 3,000-TL gibi bir bütçe ile zorlanmadan bir sistem çıkartmayı istiyorum yeğenime.

Hakkınızı helal edin, uğraştırdım sizleri de.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı