2000 TL oyun odaklı bilgisayar

DeepFingers

Kilopat
Yer
trablus
Daha fazla  
Meslek
uzakyol kaptan
Selamlar arkadaşlar. Uzun zamandır bilgisayar toplamayı planlıyorum parayı bir şekilde denkleştirdim. 2000 TL'sini kasaya ayırdım. Aklımda az buçuk fikir var fakat sizden de bilgi almak isterim.

Öncelikle tamamen oyun odaklı olacak sistem. Ekran kartına bütün yatırımı yapacam ve R9 380x almayı planlıyorum. GTX960'ta olabilir fakat AMD fanboyuyum. :) Kasanın dış görünüşü umrumda değil isterse 94 doğanın şasesinden yapılmış olsun. İşlemci olarak çok sevdigim G3258'i almayı planlıyordum fakat biraz mağarada kaldı sanırım. O yüzden FX 6300 gibi bir tercih yapacam. Bunlarla birlikte aşağı yukarı 1300 Tl tarzı bir fiyat oluştu. Yapıcagımız sistemin max. 500w güç tüketimi olur diye düşünüyorum. XIGMATEK tarzı bir marka vardı sanırım onu alacam. Sertifika falan yok ama benim için pek bir şey ifade etmiyor açıkçası. Eski kasamda da bir güç kaynağı var yeterli ise onuda çekebilirim. Gerekli kabloların olması yeterli. Bu konuda fikirlerinizi açık bekliyorum. Anakart olarak Msi 970a-g43 düşünüyorum OC ile uğraşmayacagım zaten. Güç kaynagı eklemeden kaldı 500 TL. HDD olarak Toshiba'nın 500GB'lik HDD'si yeterde artar. Dosyalarım 1TB ayrı bir diskte ekledigimizde 300 TL kalıyor. Şu anlık özet:

• R9 380X 884 TL
  • FX X6 6300 387 TL
  • MSI 970A G43 251 TL
  • TOSHIBA 500GB 169 TL
  • GSKILL RIPJAWS 2X4 200 TL
  • Deep Cool Smarter mATX 85 TL

Ortaya böyle bir liste çıktı. Ekleyip çıkartmak istediklerinizi yorum olarak bekliyorum. Biraz bütçeyi aşıp stok soğutmayı iptal etmek ne kadar mantıklı olur ? Bu tarz düşüncelerinizi bekliyorum.
İyi akşamlar.(Fiyatlar değişebilir)

Ayrıca eklemek istiyorum ki sistemi şimdilik çalışır hale getirmek asıl amacım. SSD vb eklentileri sonradan kuracam.

Güncelleme :
seeelam.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı