2000 TL PC Toplama ve Montaj Yapan Site Önerisi

Sistemde bazı hatalar tespit ettim.
Öncelikle ram i çift modül almak hiçbirşeyi değiştirmeyecek. Çift kanal olması değiştirir çift kanal olmalı zaten.
Onun dışında ryzen e özelliklede APU ya 2400 mhz ram ciddi performans düşüşü yaratacaktır.
İleride yapılacak yükseltmeler için PSU yu 400w yada 450w öneriyorum.
@neko hocamda bir bakarsa güzel olur. Bizlere göre daha bilgili birisi.[emoji4]
Çift modülden kastım, çift kanaldı. Bence 1700TL ile ileriye dönük hareket yapamaz. Sebebi de bütçenin kısıtlı olması. Bu yüzden RAM'leride bu şekilde seçtim. 50-100 TL ekleyerek ve güzel bi araştırma sonucu frekansı yüksek RAM'ler alınabilir.

Sistem. Güncel mi fiyatında değişiklik oldu mu?
Sinerji veya teknobiyotikten toplayabilirsin montajınıda yaparlar. Ayrıca Ryzen APU için RAMi tek modül değil çift modül almalısın.

İşlemciAMD Ryzen 5 2400G 3.60 Ghz 6MB AM4+ İşlemci1179,00 USD + KDV
AnakartMSI B350M Pro-VD Plus 1866mhz-3200mhz(OC) AM4 mATX Anakart174,00 USD + KDV
BellekTeam 8GB(2x4) T-Force Kırmızı 2400mhz CL16 DDR4 Ram (TM4TVUL240042RD)1125,40 USD + KDV
Sabit DiskWD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk145,58 USD + KDV
KasaTX K8S 500W USB 3.0 Mid Tower Kasa153,10 USD + KDV
[TBODY] [/TBODY]
Ara Toplam :1.808,76 TL
KDV Toplamı :325,58 TL
Genel Toplam :2.134,34 TL
Havale/EFT ile :2.113,00 TL
[TBODY] [/TBODY]
Örnek sinerji

Olduğunu sanmıyorum. Zaten, sihirbazdan parçalara bakarak toplayacağınız için, olmuşsa fark edersiniz.
Merak ettiğim bir şey var bu parcalarin yarısı indirimli fiyatları ile mi toplanmış? Çünkü AMD işlemcisinin yanında farklı fiyat yazıyor linkte farklı fiyat. Ram içinde geçerli.

Merak ettiğim bir şey var bu parcalarin yarısı indirimli fiyatları ile mi toplanmış? Çünkü AMD işlemcisinin yanında farklı fiyat yazıyor linkte farklı fiyat. Ram içinde geçerli.
Tek satışı ve sihirbaz satışı farklı. Sihirbazda indirim oluyor genelde. Bir de +KDV yazıyor. Toplam fiyatı dikkate alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı