2000 TL rekabetçi oyunlar için monitör önerisi

Bütçe
2000

Ruter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AOC 24G2U, AOC C24G1 ile ASUS TUF Gaming VG249Q1R arasında kararsız kaldım. Bütçem 2000 TL olduğu için bir daha konu açma gereği duydum. Tasarıma önem veriyorum işlevsellik o kadar önem değil. Yani ince bir monitörü oynak bir monitöre tercih ederim. Bu monitörler arasından veya başka bir monitör öneriniz var mı? GTX 960 ile kullanacağım için 165 ile 144 Hz olması bir şeyi ifade etmeyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece rekabetçi oyunlar için mi bakıyorsunuz? Eğer öyleyse şuna bakabilirsiniz:
Eğer biraz daha güzel bir kalite istiyorsanız IPS olarak şuna bakabilirsiniz:
24G2U da güzel monitördür.

Listedeki monitörler dışında XG2405'i tavsiye ederim. Rekabetçi oyunlar için güzel bir seçenek.

Sadece rekabetçi oyunlar için mi bakıyorsunuz? Eğer öyleyse şuna bakabilirsiniz:
Eğer biraz daha güzel bir kalite istiyorsanız IPS olarak şuna bakabilirsiniz:
24G2U da güzel monitördür.
Tasarıma da önem verdiğim için nedense Viewsonic monitörler bana çok kaba görünüyor. Ve aynı zamanda IPS paneller Valorant tarzı oyunlar için önerilmemiş incelemelerde. Sizce bu kadar fark ettirir mi?

Tasarıma da önem verdiğim için nedense Viewsonic monitörler bana çok kaba görünüyor. Ve aynı zamanda IPS paneller Valorant tarzı oyunlar için önerilmemiş incelemelerde. Sizce bu kadar fark ettirir mi?
Çok çok bir fark yok ama gecikme kısmında azcık üzebilir. TN'ye göre tabii ki de. Ben olsam IPS alırdım ama sadece rekabetçi oyunlar için gerek yok.

Çok çok bir fark yok ama gecikme kısmında azcık üzebilir. TN'ye göre tabii ki de. Ben olsam IPS alırdım ama sadece rekabetçi oyunlar için gerek yok.
İki AOC modeli arasında fiyat farkı neredeyse yok. Resimlerde birisi kısa birisi uzun gözüküyor. Bu ayarlanabilir mi? Ve ikisi arasındaki tek fark IPS ve VA olması. Hangisini tercih etmeliyim?

İki AOC modeli arasında fiyat farkı neredeyse yok. Resimlerde birisi kısa birisi uzun gözüküyor. Bu ayarlanabilir mi? Ve ikisi arasındaki tek fark IPS ve VA olması. Hangisini tercih etmeliyim?
24G2U'da oynanabilir diye biliyorum. C24G1'de yok galiba. En azından Epey öyle söylüyor. Neyse, ben olsam benim ihtiyaçlarımı karşılayacak 24G2U'yu alırdım. Ama onun 4 MS tipik gecikme süresi var. Bir de yanlış bilmiyorsam Curved monitörler rekabetçi oyunlar için çok uygun değil. Düz monitörler tavsiye ediliyor genelde diye biliyorum.

Geri
Yukarı