2000 TL Sistem Önerisi

Bütçe
2000tl
X3440 sistem toplayabilirsiniz. Donanım arşivi'nin videosu var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı'nı RX 470-570-1050 Ti yapabilirsiniz.
Bu sistem çok güzelmiş. Aklıma yattı.
@erdemst17 bilmediğim için soruyorum. Ekran kartına sadece sistemi çalıştıracak bir ekran kartı taksak günlük kullanımda sıkıntı olur mu.

Son düzenleme:

Sahibinden ilanlarının hepsine GET ilanı açmalarını söyleyin ve öyle alın. 16 GB RAM ile 2315TL. 8 GB RAM'e düşürürseniz 2150TL ediyor. İşlemci'yi de 4.0GHz veya 3.8GHz'ye OC yaparak RX 570 besleyebilirsiniz. Böylece 1080P High ayarlarda iyi FPS'ler alır, düzgünce zevk alarak oyununuzu oynarsınız. İyi sosyaller :)

Aylar önce babamla laptop üzerine girdiğim bir anlaşmayı kazandım fakat Intel atom işlemcili laptoplara bile 2000TL fiyat biçtiklerini görünce babamdan laptop isteyemedim. Ama o günden sonra sürekli bilgisayarlar üzerine araştırma yapmaya başladım. İlk önce masaüstü bilgisayarlar çok daha uygun fiyata mal olduğunu öğrendim. Daha sonraları AMD sistemleri öğrendim. Derken aylar geçti ve bugün buradayım. Şu anki araştırmalarıma göre Xeon veya Core 2 Quad bir sistem toplamak hem çok daha uyguna geliyor hem de benim işlerimi fazlasıyla karşılıyor çünkü amacım GTA 5 oymamak değil. Ama PC toplama işinde fazlasıyla yeni olduğum için çevremdekiler bana toplamamı bozuk parça satma ihtimallerinin çok fazla olduğundan bahsettiler. Derken en sonunda AMD Athlon serisiyle tanımıştım AMD Athlon 200GE tam bana göreydi. İşlemci gayet güçlü, gayet uygun fiyata ve gayet güçlü bir APU'su var (HD Graphics'e göre). Şimdi her ne kadar araştırma yapsam da markaları tam tanımıyorum ve bir bir türlü doğru kombinasyonu tutturamadım. Bu konuda sizden yardım istiyorum. Amacım Linux yükleyip günlük işlerimi görmek ve Dual Boot yaparak PrimeOS yükleyip kardeşime Google Play üzerinden hafif oyunlar yüklemek. Bütçe en fazla 2000TL daha ucuza gelirse çok iyi olur. Kasaya şimdilik gerek yok. Bir de ucuza monitör önerisi verirseniz çok güzel olur. Ailemin bütçesini sarsmak istemiyorum eğer 2000TL'ye hiçbir şey toplayamazsın diyorsanız canınız sağ olsun. Yazıyı buraya kadar okuduysanız teşekkür ediyorum.
Hocam sıfır takıntınız yoksa 2. el almak daha mantıklı. 2.El çok güzel bir sistem toplayabilirsiniz

Sahibinden ilanlarının hepsine GET ilanı açmalarını söyleyin ve öyle alın. 16 GB RAM ile 2315TL. 8 GB RAM'e düşürürseniz 2150TL ediyor. İşlemci'yi de 4.0GHz veya 3.8GHz'ye OC yaparak RX 570 besleyebilirsiniz. Böylece 1080P High ayarlarda iyi FPS'ler alır, düzgünce zevk alarak oyununuzu oynarsınız. İyi sosyaller :)
Çok teşekkür ederim. 2000tl'ye internete girsin yeter derken oyun bilgisyarı topladınız helal olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı