2000 TL Sistem Tavsiyesi

A00110001

Centipat
Arkadaşlar. İnternette dolaşmalık, basit oyunları oynamalık bir PC toplayacağım. Parça parça toplayacağım. Bütçem kısıtlı. O yüzden harddisk kullanacağım. SSD'ye geçme planım yok. Gerek görmüyorum. Kasa kullanmayacağım ya da çok gerekli görürsem şu an kullandığım kasaya takarım malzemeleri. Kasa ve SSD önermekle zamanınızı çalmak olmasın.
i3 10100F işlemcisi indirime girmiş. 800 TL gibiydi galiba. Ekran kartı olarak RX 550 2 GB düşünüyorum. Onu da indirimde görürsem almayı planlıyorum. Cyberpunk 2077 kaldırır mı bu ekran kartı? Gündemde olduğu için bu oyunu sordum. Başka oyunlardan örnek verebilirsiniz. Gücü tahmini hangi oyunu Max. Kaldırır? 8 GB RAM ve olabilidiğince ucuz anakart düşünüyorum. Performansmış, ısıymış, optimizasyonmuş, FPS iyi miş hiçbiri önemli değil. Maksat Windows ekranı gelsin, LibreOffice kasmasın bir de Google'a girebileyim. Bütçem çok düşük farkındayım ama belki bir oyun kaldırması yeterli. Yarış oyunları, ETS 2 falan oynamayı düşünüyorum. Büyük bir amacım yok. 350 Watt PSU var. Yeterli olur mu? En azından yük altına sokmadan PC'yi açar mı? Başka bu bütçeye uygun bir sistem düşünmedim çünkü işlemciyi ucuzlamış görmüşken etrafında sistem hemen kurayım dedim. Sizden sorularıma cevap ve Anakart, RAM, Ekran kartı önerisi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
10100F "Gaming Gecesi"nde 650 TL olmuştu. RX 550 yerine de ikinci el RX 560 alın.

RX550 ve 8GB RAM ile Cyberpunk oynayamazsınız. RX560 bile en düşük ayarlarda 25-35 FPS alıyor.
Bütçe arttırma imkanınız var mı?
Hayır yok.
10100F "Gaming Gecesi"nde 650 TL olmuştu. RX 550 yerine de ikinci el RX 560 alın.

Önerinize teşekkür ederim ama ikinci el düşünmem. Kötü olsun temiz olsun düşüncesindeyim.
DA'nın videosunu inceleyin derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İkinci el düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı