2000 TL Sistem Toplamak İsteyen Ali'nin Maceraları

StronkComrade

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523285302
Merhaba arkadaşlar. Geçen yolda yürüyordum, bir baktım patates soğan 2 TL olmuş. Hemen koşarak gidip aldım ve eve götürdüm. Annem neden bunları aldığımı sordu ama açıklama yapmadım çünkü ben bir yetişkin erkeğim. Her neyse, ondan sonra çıktım dışarı arkadaşlarımla gezdim falan bir de ne göreyim? 5 çift çorap 10 TL. Hemen onu da altım tabii ki.

İşte çorap alma olayı geçen değil 3 gün önceydi. Yani geçen 3 gün önce. 3 gün önce Berlin'de takılıyorum, yanımda da yengeniz var. İşte, 3 gün önce Berlin'de takılırken, yanımda da yengeniz var ya işte. İşte, yengeniz yanımda falan yani Berlin'deyim. Yani anlayacağınız Berlin'deyim, siz de ne anlamıyorsunuz ya... Tövbe ya...

Brandenburg Havalimanındayım, adam 10 TL'ye adam 5 çift çorap satıyor, "çoğğrappp 10 TLLLL!" diye bağırıyor. Şimdi ben de hemen bavulları bıraktım koştum çorap almaya. Cebe bir attım eli, kağıt 500000 TL çıktı. Dedim; abi kusura bakma bir bozdurayım şunu. Havalimanının içine doğru ilerledim, orada bir mekan buldum ve kafayı soktum içeri (camdan kafamı uzattım içeri). "Selamün aleyküm hocam, kolay gelsin" dedim, ve adam da"Aleyküm selam hocam, sağ olun" dedi. "Hocam şunu bozar mısınız" dedim, o da "tabii ki" dedi. Kasada para yokmuş, para almak için uçağa atladı Ankara'ya gitti. Ankara'dan geldi adam, paramı da bozdu falan. Aldım parayı, çıktım dışarı ve verdim 10 TL'yi, aldım çorabı. Çorabı almam ile yukarıdan bir Boeing 737-8 MAX sesi duymam bir oldu. Şimdi 737 MAX 8'in motor sesine bayıldığım için o an orada bayıldım. Yengeniz 112'yi aradı ve Charite hastanesine kaldırıldım. Gözlerimi açtığımda kollarım ağrıyordu falan ama bir şeyim yoktu. Soluma bir döndüm ne göreyim? Barış abi! Ne alaka Barış abi? Bu yanlış...

Soluma bir döndüm ki, ne göreyim? Aslında kaldırıldığım yer bir hastane değil, meğersem bir tank atış poligonu imiş... Sol tarafımda bir 2A46M gördüm. Paat, paat sesler geliyordu. Tahminen bir T-90AS falandır dedim ve evet, öyleymiş. Sonra oradan çıktım ve havalimanına doğru ilerlemeye başladım... Yolda giderken çok garip bir kazaya şahitlik ettim. Bir Tofaş ile 2019 model Subaru WRX yarışıyordu. Yarışı dikkatle izlemeye başladım, yarışın son dakikaları Tofaş yolda görünmüyordu ve WRX yarışı başarıyla kazandı. Ortalama 1:30 saat bekledikten sonra Tofaş'ı gördüm, arkadan geldi.

Patates ve soğanımın özellikleri:

Patates/Kalori Miktarı 76,7 kcal (tane)

Soğan/Kalori Miktarı 39,7 kcal (tane)

Aldığım çorapların özellikleri:

Ana Kumaş Soket Çorap:

• %68 Pamuk
  • %21 Poliamid
  • %9 Polyester
  • %2 Elastan

Berlin'in özellikleri:

Almanya'nın başkenti

3,575 milyon (2016 yılı için)

Fiyatı ortalama ₺547 olan 3 yıldızlı oteller, fiyatı ortalama ₺1.270 olan 5 yıldızlı oteller bulunabilir.

Berlin'de bazı turistlik yerler:

• Müzeler Adası
  • Reichstag
  • Brandenburg Kapısı

Sesini duyduğum MAX 8'in bazı özellikleri:

• 138'den 230'a kadar koltuk sayısı
  • 6,570 KM menzil
  • CFM International tarafından üretilen, 2 tane LEAP-1B motoru
  • 39.52 metre uzunluk
  • 35.9 metre kanat genişliği

Sesini duyduğum ve gördüğüm 2A46M'nin bazı özellikleri:

• 750-800mm'ye kadar deliş
  • 125mm kalibre
  • HE-T mühimmat ateşleme ve yüksek şarapnel deliş gücü
  • T-64 serisi dahil bütün T-64'den T-90AS modellerine kadar kullanılabiliyor
  • Ana mühendisliği Sovyet mühendisliğine dayanıyor

Gördüğüm T-90AS'nin bazı özellikleri:

• KE mühimmatlardan 800mm'ye kadar korunma (üst ön gövde)
  • 1500mm'ye kadar HEAT mühimmatlardan korunma (üst ön gövde)
  • 125mm 2A46M topuna sahip
  • Kontakt 5 ERA'ya sahip

Gördüğüm Tofaş'ın bazı özellikleri:

• 1581 cc motor hacmine sahip
  • OHC tipi motora sahip
  • 83 hp motora sahip
  • 131 nm tork gücüne sahip

Gördüğüm WRX'in bazı özellikleri:

• 341 hp motora sahip
  • 6 ileri manuel şanzımana sahip
  • 6 ileri manuel şanzımana sahip
  • önde 6, arkada 2 pistona sahip
  • yakışıklı

Neyse arkadaşlar konuyu gereksiz uzattım. Benim bütçem 2000 TL. Bana APU sistem önerir misiniz?

406085

Ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim. Öncelikle patates ve soğan seçimini pek beğenmediğimi belirtmek isterim. Fiyat performans olarak kötü ürünler almışsın. Ayrıca o patatesler ısındığı zaman bayatlıyor deniyor. Çorap olarak da pazar malı yerine Adidas falan öneririm. Bu tip markalar daha uzun ömürlü ve daha kaliteli oluyorlar.

Havalimanına gittiğin zaman kesinlikle oradan su almanı önermem. Gereksiz yere pahalı oluyor ve boş yere bütçe harcamış olursun. Bir daha ki sefere böyle yap. Almanya'nın başkenti Berlin gerçekten güzel bir şehir, gezip görmek gerek. Geçen ben de orada geziyordum arkadaşım dedi ki "futtu mutti barı varmış oraya gidelim mi?" ben de "neden olmasın, tabii ki gidelim" dedim. Gittik işte güzel güzel eğleniyoruz sonra patatesçi geldi bize çabuk kızaran patates satmaya çalıştı. Hemen oradan kaçıp tekrar Türkiye'ye Tofaşla döndük. Ama bizim Tofaş baya eskiydi, deden kalma zar zor gidiyor. Bir görsen var ya az daha yolda kalıyorduk yani. Ne macera yaşadık ama ey gidi eski günler.

Kusura bakma konuyu fazla uzattım özür dilerim.

Sistem:
406086

Not: Fiyatlar biraz değişmiş olabilir ama buna yakın bir sistem alırsan mutlu olacağını düşünüyorum. Kolay gelsin iyi günler.

Ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim. Öncelikle patates ve soğan seçimini pek beğenmediğimi belirtmek isterim. Fiyat performans olarak kötü ürünler almışsın. Ayrıca o patatesler ısındığı zaman bayatlıyor deniyor. Çorap olarak da pazar malı yerine Adidas falan öneririm. Bu tip markalar daha uzun ömürlü ve daha kaliteli oluyorlar.

Havalimanına gittiğin zaman kesinlikle oradan su almanı önermem. Gereksiz yere pahalı oluyor ve boş yere bütçe harcamış olursun. Bir daha ki sefere böyle yap. Almanya'nın başkenti Berlin gerçekten güzel bir şehir, gezip görmek gerek. Geçen ben de orada geziyordum arkadaşım dedi ki "futtu mutti barı varmış oraya gidelim mi?" ben de "neden olmasın, tabii ki gidelim" dedim. Gittik işte güzel güzel eğleniyoruz sonra patatesçi geldi bize çabuk kızaran patates satmaya çalıştı. Hemen oradan kaçıp tekrar Türkiye'ye Tofaşla döndük. Ama bizim Tofaş baya eskiydi, deden kalma zar zor gidiyor. Bir görsen var ya az daha yolda kalıyorduk yani. Ne macera yaşadık ama ey gidi eski günler.

Kusura bakma konuyu fazla uzattım özür dilerim.

Sistem:
Eki Görüntüle 406086

Not: Fiyatlar biraz değişmiş olabilir ama buna yakın bir sistem alırsan mutlu olacağını düşünüyorum. Kolay gelsin iyi günler.
Çok sağ ol kanka bilgilendirme için. Su almıyorum zaten. Zaten o tuttu muttu barı çok iyiymiş. Sistem tavsiyesi için teşekkürler, eline sağlık.

Bu arada geçen yıl arkadaşlarla bir viski içelim dedim, gittik içmeye. Arkadaş bana kitledi, 1650 TL'ye viskiyi. Yani anlayacağın sistem çok güzel olmuş teşekkürler ❤

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı