2000 TL telefon önerisi

Bütçe
2000-2300
Hocam 3600 TL gibi bir fiyata satılıyor diye biliyorum.
Onun yerine Note 10s almak daha mantıklı olur.

Hocam arkadaş 5-6 yıl kullanmak istiyor.
Bir yerden sonra ROM atması daha iyi olacağından ROM kıtlığı yaşamaması için X3 NFC önerdim.
Note 10s daha mantıklı ama ROM seçeneği az diye biliyorum işlemcisi MTK olduğu için.

Hocam arkadaş 5-6 yıl kullanmak istiyor.
Bir yerden sonra ROM atması daha iyi olacağından ROM kıtlığı yaşamaması için X3 NFC önerdim.
Note 10s daha mantıklı ama ROM seçeneği az diye biliyorum işlemcisi MTK olduğu için.

Hocam ROM tam olarak ne demek? Note 10s daha mantıklı ise onu alırım. Ayrıca işlemci ve GPU gücü olarak hangisi daha iyi.

X3 NFC'nin ekranının 120hz olması beni cezbetti.

Hocam ROM tam olarak ne demek? Note 10s daha mantıklı ise onu alırım. Ayrıca işlemci ve GPU gücü olarak hangisi daha iyi.

X3 NFC'nin ekranının 120Hz olması beni cezbetti.

İşlemci ve GPU gücü olarak benzerler (Note 10s birazcık daha iyi ama arada çok fark yok)

ROM cihazın yazılımını değiştirmek diyebiliriz hocam kısaca.
Bu şekilde Android 8 bir cihaza ROM yüklenerek Android 11 yapılabilir mesela.
Cihaza ROM atarak daha uzun süre kullanırsınız yani.

X3 NFC'nin ekranının 120Hz olması beni cezbetti.

Hocam Note 10s ekran kalitesi ve yazılım olarak daha iyi diye bilmekteyim, ayrıca daha ucuz.
GPU olarak Note 10s birazcık daha iyi, işlemci olarak aynı.

ROM bir nevi cihazın yazılımını değiştirmektir hocam, uzun vadede cihaz performansını kaybettikçe yazılımını kaldıramaz veya performans düşüklüğü yaşatacak hale gelince yeni ROM yani yazılım kurmaya "ROM atmak" diyoruz.

Cihazın ana yazılımından daha çok daha hafif ROM'lar kurarak daha uzun süre cihazı kullanabilirsiniz.

Note 10s modeli MediaTek bir işlemci kullanıyor ve bu sebeple ROM atacağınız zaman seçenekler bayağı kısıtlı.
Ama X3 NFC modeli Snapdragon işlemci kullandığı için ROM konusunda sorun yaşamazsınız.

Hem fiyatı daha uygun (en son öyleydi yani :D) , hem ergonomi olarak daha iyi, hem ekran olarak daha iyi.
(60 Hz Amoled/Super AMOLED ekran > 120 Hz IPS LCD ekran)

Ama tekrar söylüyorum 5-6 yıl kullanmak istediğiniz için bir yerden sonra ROM şart, bu yüzden X3 NFC daha mantıklı sizin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı