2000 TL Telefon Önerisi

Hakan AK

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba Technopat halkı! Teyzem için 2000 lira civarında bir akıllı telefon arıyorum. Ne yazık ki telefon fiyatlarının da günbegün arttığının farkındayım. Technopat önerilerine baktığımda Oppo Realme 5i önerilmiş. Oppo markasının bir süredir piyasada olduğunu biliyorum ancak hiç kullanmadım ve kullanan bir tanıdığım da olmadı. Bu telefon hakkında görüşleriniz nelerdir? Aynı zamanda bu fiyat civarında başka önerebileceğiniz telefonlar varsa da çok mutlu olurum.

Alabilirseniz Redmi Note 8 ve Realme 5i alamazsanız Redmi Note 7.
Xiaomi Redmi Note 7 - Xiaomi Redmi Note 8 - Realme 5i Karşılaştırması - Epey
Üstteki linkte karşılaştırmalarını görebilirsiniz.
Performans olarak en önde Redmi Note 7 ancak kamera konusunda biraz zayıf kalıyor.
Batarya konusunda Note 8 ve Note 7 4000 mAh batarya kullanırken Realme 5i 5000 mAh batarya kullanıyor.
Realme 5i tek sıkıntısı SAR değeri bence. Note 8'in 7 katı Note 7'nin neredeyse 3 katı kadar SAR değeri var.

Performans olarak en önde Redmi Note 7 ancak kamera konusunda biraz zayıf kalıyor.
Performans olarak Note 7, Note 8 modelinden iyi değil. GPU olarak Note 8 daha güçlü. Bu modeller arasından da performans olarak en iyisi 5i modeli. Kamera olarak Note 8 bu modellerden daha iyi. Batarya olarak ise 5i modeli daha iyi.

Adreno 512, Adreno 610 modelinden iyi değil. Note 7 modelinde Adreno 512 var, diğer iki modelde ise Adreno 610 var. Düşük çözünürlüklü panel yüzünden 5i performans olarak Note 8 modelinden daha iyi.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Realme 5i ve Redmi Note 8'i avantaj ve dezavantajlarıyla önerdim. Sanırım Redmi Note 8'de karar kılındı.

Yeni konular

Geri
Yukarı