2000 TL'ye 3200 MHz 2x8GB 3200MHz CL16 RAM önerisi

Kit hocam karışık çip nasıl gelsin anlayamadım.

Birbirleriyle aynı çip geliyor. Sabit bir çip çıkmadığından bahsediyorum. Hynix AFR da çıkabilir Hynix CJR da. Kingston'dan CJR çıkıyor, DJR çıktığını gördüm fakat Thaiphoon Burner yanlış okumuş olabilir.

Birbirleriyle aynı çip geliyor. Sabit bir çip çıkmadığından bahsediyorum. Hynix AFR da çıkabilir Hynix CJR da. Kingston'dan CJR çıkıyor, DJR çıktığını gördüm fakat Thaiphoon Burner yanlış okumuş olabilir.
Bahsettiğiniz olayı anlamadım hocam, iki adet birebir aynı ramler değil mi bunlar? Olmasa bile ikisi de stabil çalışmayacak mı gün sonunda?

Sizin attığınıza 500 TL fark ile 32 yapması daha iyi olacaktır.
İleriyede dönük bakıldığı zaman.
Ekran kartı da önemli tabii ancak 3200mhz bir ram ve bu işlemciyle performans kaybı yaşayacaktır. en az 2 3 yıl daha idare eder, sonrasında ram kullanımına göre düşünülebilir ama şimdilik gereksiz bir yatırım olur.

Bahsettiğiniz olayı anlamadım hocam, iki adet birebir aynı RAM'ler değil mi bunlar? Olmasa bile ikisi de stabil çalışmayacak mı gün sonunda?

Ekran kartı da önemli tabii ancak 3200MHz bir RAM ve bu işlemciyle performans kaybı yaşayacaktır. En az 2 3 yıl daha idare eder, sonrasında RAM kullanımına göre düşünülebilir ama şimdilik gereksiz bir yatırım olur.

R5 5600 2x8 3200 CL16 RAM sahibiyim bir sıkıntısı varmış gibi durmuyor.
Sizin attığınızı alacağına üstüne 500 TL daha ekleyip 2x16 3200 CL16 alması daha mantıklı.

Geri
Yukarı