2000 TL'ye GTX 960 4GB Sistem Toplama

kardeş topladığın sistem tamam güzel düşünmüşsün arkadaşa yardım etmek istemişsin fakat z97 chipsetli bir anakart a i3 4160 almak sence normal mi? Anakartdan kısıp 1 TB HDD seçseydiniz daha iyi olmaz mıydı

Özellikle anakart işinden anlamıyorum. O anakartı, ekran kartına uygun olsun diye seçmiştim fakat işlemci ile abes kaçtı galiba.

Benim yazdığım sistemde değişmesini istediğiniz şeyleri ve yerine alınması gereken şeyleri yazarsanız (direk model belirterek) hem arkadaşın işine yarar, hem de ben belki bir şeyler kapabilirim. :)

Özellikle anakart işinden anlamıyorum. O anakartı, ekran kartına uygun olsun diye seçmiştim fakat işlemci ile abes kaçtı galiba.

Benim yazdığım sistemde değişmesini istediğiniz şeyleri ve yerine alınması gereken şeyleri yazarsanız (direk model belirterek) hem arkadaşın işine yarar, hem de ben belki bir şeyler kapabilirim. :)
Hocam işlemcinin sonunda K ibaresi var ise çarpan kilidi açıktır ve overclocka müsaittir. Aynı zamanda anakartlarda da Z97 anakartı OC için uygundur. Yani sen K ibaresiz bir anakart seçmişsin OC yapmıyacaksın demektir ancak Z97 çipsetli bir anakart seçersen ya daha sonra işlemciyi değiştirmeyi düşünüyosundur OC yapmak için ya da gereksiz bir tercihtir. H97 chipsetli bir anakart tavsiye edersen OC yapmaya elverişli bir anakart değildir. Anakartla işlemci uyumu sokette belli olur ikisi de 1150 soket olmalı örneğin. Konuyu dağıtmadan daha fazla uzatmıyım. Forumda toplanan sistemleri gördükçe anlarsın ya da technopat videolarını izleyebilirsin, özellikle sistem toplama.

En iyisi bu işte tartışmaya gerek yok :D 9 TL ile de kasaya fan alırsın artık :D USB 3.0 da var tamamdır :) 30-40 TL arttırsan bütçeyi Zalman Z3 Plus al.
Ara Toplam1.688,06 TL
Toplam KDV303,85 TL
Sepet Toplam Fiyatı1.991,91 TL
[TBODY] [/TBODY]

@Silinen üye Bütün seçtiklerin iyi ama böyle bir devirde 2 çekirdekli işlemci ne arar :D I3 4160 1 yıl sonra çıkacak oyunlarda zorlanacak. Şimdi I3 fanları diyecek 2 sanal 2 fiziksel çekirdek 4 çekirdek gibi çalışıyor. Tamam kabul ama bir 4 fiziksel çekirdekli işlemci eder mi ? Bence bu bütçeye en az I5 4460 eklenmeli.

Adsız.png

Böyle bir sistem düşündüm. Hatalar, eksikler, değerlendirmeler alabilirim. 4gb modeli maalesef olmuyor.

@manytools İyi güzel yapmışsın da arkadaş 4GB model istiyor.

Bence şu an a kadarkilerden en iyisi. Kendim topladım çokta güzel oldu. 250 tl daha koyup bu mükemmel sistemi alabilirsin.
ScreenHunter_35 Jul. 01 16.36.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı