2000 TL'ye hangi işlemci alınmalı?

Hmm anladım o zaman 10400F ve orta halli bir anakart almanızı öneririm. 800TL bu fiyattaki işlemciler için biraz uçuk olabilir OC yapmayacaksanız. Kalan para ile 32 GB RAM yapabilirsiniz ya da iyi bir NVMe M.2 SSD almanız olacaktır.

M.2 girişi istiyorum aynı zamanda 4 RAM slotuda istiyorum. Anlayacağınız anakart geliştirmeye uygun olmasini istiyorum ve bu yüzden galiba AMD alacağım.

2700X ilerde iyi ekran kartı takıp uçarsın.
Benim anlamadığım adam OC riskine neden girsin?
Herkes OC yapmak zorunda mı?
2700x alabileceğin en berbat işlemcilerdendir bu bütçeyle, 10400F oyun performansı/tek çekirdek olarak ezip geçiyor.

@YyasirR Bence de 10400F + B460M Pro VDH Wifi iyi gider. Hatta bütçeni biraz aşabiliyorsan Z490-V da alabilirsin, 11. nesile sonradan geçmeyi planlıyorsan tabii.

Oyun odaklı bir işlemci arıyorum. Galiba aralarında bayağı fark var oyun performansı açısından.

Benim iyi dememin nedeni daha güçlü ekran kartlarını ileride besler neyse 3600X'de güzel.

Hocam 10400F artı B460 alın geçin derim. Hem paranız da cebinizde kalır.

Olmaz Intel bir iyi bir kötü, ben bile çok kararsız kalıyorum önerirken. Z490 varsa Intel vardır.
2700x alabileceğin en berbat işlemcilerdendir bu bütçeyle, 10400F oyun performansı/tek çekirdek olarak ezip geçiyor.

@YyasirR Bence de 10400F + B460M Pro VDH Wifi iyi gider. Hatta bütçeni biraz aşabiliyorsan Z490-V da alabilirsin, 11. nesile sonradan geçmeyi planlıyorsan tabii.
Tek çekirdek olarak çöp bir işlemci ben iyi demiyorum tek çekirdekte.

2700X alabileceğin en berbat işlemcilerdendir bu bütçeyle, 10400F oyun performansı/tek çekirdek olarak ezip geçiyor.

@YyasirR bence de 10400F + B460M PRO VDH Wi-Fi iyi gider. Hatta bütçeni biraz aşabiliyorsan Z490-V da alabilirsin, 11. nesile sonradan geçmeyi planlıyorsan tabii.

11'e geçeceğimi düşünmüyorum. RAM'lerin performansı etkileyeceğini düşünüyorum. 3200 MHz RAM'lara sahibim. Fiyati da mümkünse cok aşmamaliyim.
Önerileriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı