2000 TL'ye i3 4160 ve R9 270X Tabanlı Sistem Toplama

ensglmzz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, en yakın zamanda böyle bir sistem toplayacağım. Önerilerinize ihtiyacım var 2000 TL'ye başka bir sistem tavsiye edebilirsiniz. İnventus dan bu parçaları montajlı bir şekilde alacağım. İnventusun montaj işlemlerinden memnun musunuz ?

technopat.JPG

Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar
Crucial 8GB Ballistix Tactical LP DDR3 1600MHz CL8 1.35V PC Ram - Vatan Bilgisayar
Xigmatek Asgard 382 Pure Black Edition 600W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Wd 3.5" 500Gb Caviar Black Sata 3.0 7200Rpm 64Mb Cache Harddisk - Vatan Bilgisayar
Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Asus R9 270X Directcu 2 Top 2Gb Gddr5 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

HDD 500 yeterli, Steam ve Origin arşivi geniş olan bir insanım ben bile 400 GB dolu kullanıyorum. Kısacası oyun kurulum dosyalarını ve dizi-film depolaması yapmıyorsanız, 500 GB her türlü yeter. Hemde daha çok performans alırsınız, RAM'lerde CL8. Vatan'dan almanızı da tavsiye ederim, sonuçta kurumsal firma ve çoğu yerde bayiisi var. Bir sıkıntı çıktığında elinizle götürürsünüz. Anakart'tan kıstım fakat chipset'ten kısmadım. Sonuçta bir sürü SATA kablosuna ihtiyacınız büyük ihtimalle olmayacak, çıkışlarıda ekran kartından alacaksınız.

@Pinkman 500 GB 1TB arasında fazla fiyat farkı bulunmuyor almışken 1TB alayım dedim. Birde RAM markasını neden Crucial seçtiniz ??
Gecikme değerinin 8 olması. 1600 Megahertz bellekler standart CL9 yada 10 olur. Düşük olması daha iyi, online oyunlardaki ping değeri gibi düşünebilirsiniz. Yada adına baksanız anlarsınız zaten, gecikme değeri yani ne kadar düşükse gecikme o kadar az olur ve iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı