2000 TL'ye i5 650 sisteme yükseltme önerisi

sercun

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor 3.50 GHz
GPU : ASUS TUF GAMING Radeon RX 6800 16 GB
RAM : CORSAIR VENGEANCE RGB RS 2x16
SSD1 : WD Blue SN570 500GB
SSD2 : Samsung SSD 980 500GB
Meslek
YouTuber
Abiler / ablalar öncelikle merhaba,
Biz 2-3 lise öğrencisi arkadaş olarak bir araya geldik ve elimizdeki bir sistemi çok yakın bir arkadaşımıza upgrade yapıp, doğum gününde vermek istiyoruz ancak bütçemiz kısıtlı, sence ne yapmalıyız? En basit oyunlar oynarken bile o arkadaşımız bizimle oynarken işkence çekiyor. Örnek veriyorum LoL oynuyoruz en düşük ayarlarda 20 FPS oynuyor o arkadaş ve maalesef maddi durumu da yok.

Ben de yeni PC almıştım eski PC'm kenarda duruyordu beni bayağı taşıdı LoL'de Valorant'ta CS'de ancak malumunuz bu oyunlar her zaman yerinde saymıyor Update alıyorlar.
Bu sistemle 11 ay önce Valorant'ta 60 FPS zar zor alıyordum. CS:GO'da aynı şekilde LoL'e gelince orta ayarda 100 FPS alıyordu.

Sistem şöyle:
CPU: Intel i5 650.
GPU: ASUS R7 240 4 GB.
RAM: 4 GB DDR3 1333MHz.
Kalan parçaları bilmiyorum anakart modeli vesaire ancak sistem şu an tak çalışır modunda yani.
Hard disk de var.

Şimdi geleyim esas soruma. Bu sistemi upgradelemek istiyoruz evet öğrenci adamız ve büyük ihtimalle bütçemiz yetmeyecek. Bütçemizi de söyleyeyim 1.5k-2K arası. :/

Birkaç YouTuber'a ulaşmaya çalıştım ancak ne diyebilirdim ki dilencilik gibi olurdu. Ben de en son ümidi kestim 2K ile ne upgrade yapılabilir diye buraya yazayım dedim.

Hocam bulunduğunuz ili söyler misiniz ona göre parça öneriyim.

Ve bir 4 GB DDR3 RAM daha alırsanız bu bütçeye yapabileceğiniz en iyi upgrade olur.

Son düzenleme:
Hocam bulunduğunuz ili söyler misiniz ona göre parça öneriyim.

Ve bir 4 GB DDR3 RAM daha alırsanız bu bütçeye yapabileceğiniz en iyi upgrade olur.
Mersindeyim bu arada
Anakartı yazmamışım : h55 yazıyodu anakartta
PSUya gelince uzun yıllar kullandığım için etiketi yırtılmış 250 Watt olduğunu biliyorum

Mersindeyim bu arada
PSUya gelince uzun yıllar kullandığım için etiketi yırtılmış 250 Watt olduğunu biliyorum
istanbulda olursa da alabiliriz 2 arkadaş upgrade yapacağız elden alabilir o arkadaş

Mersindeyim bu arada

istanbulda olursa da alabiliriz 2 arkadaş upgrade yapacağız elden alabilir o arkadaş
ama tercihim mersin olmasıdır

Mersindeyim bu arada.
Anakartı yazmamışım: H55 yazıyordu anakartta.
PSU'ya gelince uzun yıllar kullandığım için etiketi yırtılmış 250 watt olduğunu biliyorum.

Geçmiş olsun bir de güç kaynağı çıktı başımıza.
Hocam kullandığınız işlemciden hangi soket anlıyorum ama tam modeli verseniz daha iyi olurdu.

Geçmiş olsun bir de güç kaynağı çıktı başımıza.
Hocam kullandığınız işlemciden hangi soket anlıyorum ama tam modeli verseniz daha iyi olurdu.
sanırım bütçe çok yetersiz...

Yok yine güzel performans arttıracak bir upgrade yapılır.
ha bu arada notta belirtmedim
arkadaşa doğum gününde vercez yanlış anlamasın diye
doğum günü ise 6 şubat
o vakte kadar piyasa değişir vesaire hiç bilmiyoruz şuan bizde 2k yok 2kyı o vakte kadar toplayabileceğimizden eminiz belki de fazla toplayabiliriz.

Yine Mersin'de işlemci olmadığı için tek bir (i5-650 ilanı var ama sizde de zaten o işlemci var) ondan dolayı yine İstanbul'daki arkadaş attığım işlemciyi alsın.
Tamam hocam dert değil ama yine bir piyasayı görün.

İstanbul'daki RX 560 daha iyi ama 950 de üzmez hangisini daha ucuza getirirseniz onu alın.

2000 lira civarına gelmiş oldu çoğu oyunu kasmadan oynatır.

Son düzenleme:
RX 560 alırsak 1913 lira tutuyor diğerleriyle attığınız ram de dahil

Siz ürünlere pazarlık yaparak 1700-1600 seviyesine indirirsiniz. Hem sizi çok zorlamaz hem de kötü olmayan bir upgrade olur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı