2000 TL'ye i5 7600K sistem alınır mı?

Alınabilir fakat dediğiniz ekran kartları düşük kalacaktır diye düşünüyorum. İşinizi görür özellikle R7 250X cidden güzel bir kart fakat o işlemcinin yanına daha güçlü ekran kartları yakışır.

i5 7600k'ya en azından GTX 1060 takılmalı... O ekran kartını taktığınızdaysa 16 GB RAM kullanılmalı. H270 model anakartta 2 tane RAM slotu olduğu için 4 GB RAM, 250 GB HDD ve 2 GB GPU'nun hiçbir önemi kalmıyor. Hepsi çöpe gidecek ve ekstradan 2. el olacakları için önermiyorum... Kendiniz yenisini toplarsanız daha sağlıklı olur :) Ayrıca 8. nesil işlemci de alabilirsiniz böylece... (Tabiki bu dediklerim GAMING PC toplamaya çalışıyorsanız geçerli)

i5 7600k'ya en azından GTX 1060 takılmalı... O ekran kartını taktığınızdaysa 16 GB RAM kullanılmalı. H270 model anakartta 2 tane RAM slotu olduğu için 4 GB RAM, 250 GB HDD ve 2 GB GPU'nun hiçbir önemi kalmıyor. Hepsi çöpe gidecek ve ekstradan 2. el olacakları için önermiyorum... Kendiniz yenisini toplarsanız daha sağlıklı olur :) Ayrıca 8. nesil işlemci de alabilirsiniz böylece... (Tabiki bu dediklerim GAMING PC toplamaya çalışıyorsanız geçerli)
8. nesil toplamaya kalkınca en az 3500 'luk oluyorum o kadar bütçem yok tek çekirdek performansı yüksek olduğu için bu sistemi begendim. İ5 6400 r9 380 2gb asusun aynı monitörlu sistemin fiyatı 2.200 almak istemedim, cs go lol autocad felan için kullanıcam.

Ryzen 5 2400g toplayınca oda 3500 tutuyor, monitör felan alınca en azından bu sisteme ilerde rx 560 taksam benim işimi fazlasıyla görür, oyun delisi değilim bu sistemin fiyatı uygun geldi bu fiyatlara g4560 gtx 1050 sistem satıyorlar monitörsüz.

Dediğin mantıklı cs icin ultra bir karta ihtiyacın yok kardeşim, sistem güncel ve 2.200’e güncel böyle bir sistem bulamazsın. İleride ekran kartı alıp 8 ram daha takarsın daha da arkana bakmazsın arkana.

i57600k ile güçlü bir ekran kartı almanı öneriyorum.
Abi işlemciye takılmayın bu kadar fiyata göre yorumlayın rx 580 rx 570 alabiliyor olsam ikinci el niye bakayım.
Dediğin mantıklı cs icin ultra bir karta ihtiyacın yok kardeşim, sistem güncel ve 2.200’e güncel böyle bir sistem bulamazsın. İleride ekran kartı alıp 8 ram daha takarsın daha da arkana bakmazsın arkana.
Ekran kartsız fiyatı 2000 TL ram yükseltip belli bir süre hd 630'uda kullanabilirim.cs ve lol için yeter sanırım.
Arkadaşlar ya bu konudaki sistemi alıcam yada linkdeki sistem arkadaşlar.

Fps Canavarı 1ms Asus Monitörlü Oyuncu Bilgisayarı - Alışveriş :: Sıfır, İkinci El Ürünlerle sahibinden.com'da - 562269463

Bugün toplasan 4000 TL ediyormuş. Ufak at civcivler yesin. Sistemin çok eksikleri var. 4 GB RAM ve ekran kartı rezalet. Anakart O.C. kapalı. O işlemciden tam performans alamayacaksın. Anakart 2 RAM slotlu. Bir 4 GB RAM daha alırsan ilerde RAM yükseltemezsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı