2000 TL'ye kadar HDD önerisi

Bütçe
0-2000

Bora ÖZKAN

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize selamlar. 4 yıldır kullanıyor olduğum sistemime oyunların boyutları fazla artmış olduğundan yeni bir HDD almayı düşünüyorum. Bütçem 0-1500TL arasıdır. Duruma göre ekstra 500 TL daha ekleyebilirim. En az 1TB boyutuna sahip olmasını istiyorum bu HDD'nin. Sizce 1TB olan birkaç HDD mi yoksa kapasitesi yüksek olan tek HDD mi daha iyi bir tercih olacaktır benim için? Donanım ve donanımların uyumu konusunda çok bilgili olmadığımdan sizlere danışmak istedim. Sahip olduğum kasa ve disk bilgilerim şu şekilde:
  • PHANTEKS P300 TEMPERED GLASS Kasa
  • ADATA 240GB SSD Sabitdisk
  • WESTERNDIGITAL 1TB 7200 RP

Eğer daha fazla bilgiye ihtiyaç varsa onları da paylaşabilirim, şimdiden teşekkürler herkese. Kasama takılabilir mi pek bilgim yok bunun için açtım dediğim gibi, tekrardan teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
O bütçeye SSD'de alabilirsiniz hocam.

Hocam aslında o bütçeyi aradan çıkarabilirim ama arada baktığımızda 700-800 TL'lik farklar mevcut SSD ile HDD arasında. Acaba bu fiyat farkına değer mi çünkü alacağım diski sadece ekstra bir depolama alanı olarak kullanmayı düşünüyorum.

Hocam aslında o bütçeyi aradan çıkarabilirim ama arada baktığımızda 700-800 TL'lik farklar mevcut SSD ile HDD arasında. Acaba bu fiyat farkına değer mi çünkü alacağım diski sadece ekstra bir depolama alanı olarak kullanmayı düşünüyorum.

Hocam eğer oyun ya da Windows yükleyecekseniz kesinlikle değer o fiyat farkına fakat resim, dosya falan yükleyecekseniz gerek yok.

Hocam eğer oyun ya da Windows yükleyecekseniz kesinlikle değer o fiyat farkına fakat resim, dosya falan yükleyecekseniz gerek yok.

Anladım hocam bir de kasama kaç HDD takılabilir veya kaç SSD takılabilir, nasıl takılabilir bu tarz konularda bilgisizim de acaba uyumluluk sorunu çıkar mı kasama herhangi bir SSD veya HDD takmaya çalışırsam?

Yeni konular

Geri
Yukarı