2000 TL'ye kadar monitör tavsiyesi

Daha fazla  
Başlığı bu şekilde attım fakat bu bütçedeki monitörler yaramaz derseniz onu da anlarım. Monitör piyasası hakkında bilgim yok şu anda düşük bütçede alınabilecek monitör modelleri nelerdir? Genel bir bilgi sahibi olmak istiyorum. Ekran tazeleme hızının nasıl bir fark yarattığı hakkında da bir deneyimim yok. O yüzden herhangi bir kriterimde yok. Genel tavsiyelerinize düşüncelerinize açığım.

Oyun için mi kullanacaksınız yoksa günlük kullanım amaçlı mı? İkinci elden güzel şeyler bulunabilir ama sıfır iyi bir monitör alınmaz.
Oyun için alınca nasıl bir fark oluyor monitörde herhangi bir bilgim yok oyun olarak arada nadiren oynarım oyundaki fark genel kullanıma yansıyor mu? Ben genel bir kullanıcıyım iş için daha çok yoğunluklu uzun paragraflı yazılar okuyorum bilgisayardan. En son masaüstü monitör tüplü kullandım ağırlıklı laptop kullandım fiyatlara göre masaüstüne geçebilirim apu sistem toplayıp.

Oyun için alınca nasıl bir fark oluyor monitörde herhangi bir bilgim yok oyun olarak arada nadiren oynarım oyundaki fark genel kullanıma yansıyor mu? Ben genel bir kullanıcıyım iş için daha çok yoğunluklu uzun paragraflı yazılar okuyorum bilgisayardan. En son masaüstü monitör tüplü kullandım ağırlıklı laptop kullandım fiyatlara göre masaüstüne geçebilirim apu sistem toplayıp.
Oyun için en önemli değerler Hz (ekranın yenileme hızı) ve Ms (gecikme değeri). Şu an alacağınız standart bir monitör 60 Hz olacaktır. Bu da saniyede 60 kare görebileceğiniz anlama gelir. Oyundan alacağınız FPS 200 de olsa en fazla 60 görebilirsiniz.

Sıfır olarak en makul bunu önerebilirim.

Geri
Yukarı