2000 TL'ye kadar PC önerisi

volkan Y.

Decapat
Arkadaşlar, evde annem ve babamın kullanımı için bilgisayar almayı düşünüyorum. Bütçem max 2000 TL mümkünse daha az. Aradığım özelikler isi internet tabanlı oyunlarda sıkıntı çıkarmayacak uzun vadede kullanıma uygun yani çabuk eskimeyecek güncel ortalama bir PC istiyorum. Her tavsiyeye açığım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör, klavye ve mouse dahil mi?
hayır sadece kasa topluyorum. Diğer bileşenler mevcut
Toplayalım bakalım. İnternet tabanlıdan kasıt Lol, Metin2, Knight, CS, Web Browser oyunları ise her türlü sorunsuz sıkıntısız oynatacaktır. İleride RX570 gibi bir ekran kartı takabilirsiniz.

Kasa : FSP 600W +80 428TL
Anakart : B450M-K 488TL
CPU ve GPU : R3 2200G 651TL
RAM : 8GB 3000MHz 303TL
SSD : Adata 240GB 200TL

Toplam 2.070TL
apu sistemlerde çift kanallı ram kullanılması tavsiye ediliyor her yerde, sen tek slotlu ram önermişsin performans yönünden cok farkediyor mu?
İkinci el sistemlere de bakabilirsin.
aslında aklıma gelmedi değil ama uzun süre kullanılacak bi sistem bakıyorum ve ikinci el sistemler de hiç güven vermiyor bana bi sıkıntı olsa karşımda muhattap bulamamak büyük problem gibi geliyor.

hayır sadece kasa topluyorum. Diğer bileşenler mevcut

apu sistemlerde çift kanallı ram kullanılması tavsiye ediliyor her yerde, sen tek slotlu ram önermişsin performans yönünden cok farkediyor mu?

aslında aklıma gelmedi değil ama uzun süre kullanılacak bi sistem bakıyorum ve ikinci el sistemler de hiç güven vermiyor bana bi sıkıntı olsa karşımda muhattap bulamamak büyük problem gibi geliyor.
Kafanızda soru işaretleri olması gayet doğal. Ancak technopat forum aracılığıyla birçok defa parca aldım ve gayet sağlıklı bir şekilde kullandım. Her gün düzenli şekilde takip ettiğinizde garantisi devam eden parçalardan kurulu uygun sistemler denk geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı