2000 TL'ye Kasa, PSU ve Monitör Tavsiyesi

The Hunter

Decapat
Yer
Antalya
Dostlar, kendime toplayacağım sistem için şimdilik şu parçaları seçtim:
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B350 PC MATE
  • Corsair Vengeance 8GB 2400MHz Black
  • Asus ROG Strix GTX 1050 Ti 4GB
Kasa ve PSU'ya maksimum 1000 TL, monitöre de 1000 TL bütçe ayırabilirim. Monitör 1 ms olsa iyi olur. Bildiğiniz parçalar varsa söylerseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
S
Sence FreeSync için RX580 seçmeli miyim? Çok lazım olacak bir özellik midir?
Ayrıca tüm sitelerde bulunan başka bir kasa önerin varsa iyi olur.

S
Sence FreeSync için RX580 seçmeli miyim? Çok lazım olacak bir özellik midir?
Ayrıca tüm sitelerde bulunan başka bir kasa önerin varsa iyi olur.
FreeSync özelliği varken kullanmamak ayıp olur. FreeSync 75hz ile normal 144hz seçeneğinde FreeSync seçenler var. Rx580 daha iyi bir seçim olur. Aralarında çok fark yok zaten. Ben ekran kartına hiç bakmadım. Hatırlattığın iyi oldu.
Kasa:Cooler Master MasterBox Lite 5 500W 80 Plus USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa | ITOPYA Buyur

Son düzenleme:
FreeSync özelliği varken kullanmamak ayıp olur. FreeSync 75hz ile normal 144hz seçeneğinde FreeSync seçenler var. Rx580 daha iyi bir seçim olur. Aralarında çok fark yok zaten. Ben ekran kartına hiç bakmadım. Hatırlattığın iyi oldu.
Kasa:Cooler Master MasterBox Lite 5 500W 80 Plus USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa | ITOPYA Buyur
Biraz araştırma sonucunda güçlü bir GTX1050 Ti modelinin 1700 TL, en düşük RX 580 modelinin ise 2000'den aşağı olmadığını öğrendim. Bundan dolayı RX 580 ve FreeSync için en az 1000 TL fazladan ödemem gerekiyor. Bunu da yapamam maalesef. Seçtiğim ekran kartı modeli de türünün en iyilerindenmiş. O yüzden farklı bir öneriniz varsa monitör olarak çok memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı