2000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
1750
Kesinlikle. Ben itiraf ediyorum 1 haftaya kadar ölümüne Intel destekliyordum. Ama fazla araştırmıyordum piyasayı, çünkü LGS var denemenin başından kalkamıyorum maalesef. Ama biraz araştırınca şu durumda F/P ürününğn AMD olduğunu anladım. Artık AMD'ye sempati duyuyorum ( kesinlikle fan boyluk değil!). Mantıken AMD alınmalı.

Intel almak pişmanlıktır hocam, soğutma derdi bir ayrı, ömrü desen zaten en fazla 3 sene.

AMD deden, şaşmayın hocam.
Ne Amd miş arkadaş ya tamam o mantıklıysa ona yöneleyim ama hiç amd bilgim yok mesela ben intelin 478 pin işlemcisinden 1200 e kadar olan işlemcilerini ve uyumlu anakart çipsetlerinin özelliklerinin hemen hemen hepsini biliyorum ancak amd tarafında bilgi sıfır, mesela 775 pin işlemcilerin amd tarafında karşılığı nedir, ya da anakartları nasıl seçmeliyim ne bileyim intelin sanallaştırma teknolojisi optane vs. bunlar gibi amd ye has özellikler nelerdir bunları anlatın madem herkes amd mantıklı amd mantıklı diyor sadece.

Ne AMD miş arkadaş ya tamam o mantıklıysa ona yöneleyim ama hiç AMD bilgim yok mesela ben Intel'in 478 pin işlemcisinden 1200'e kadar olan işlemcilerini ve uyumlu anakart çipsetlerinin özelliklerinin hemen hemen hepsini biliyorum ancak AMD tarafında bilgi sıfır, mesela 775 pin işlemcilerin AMD tarafında karşılığı nedir, ya da anakartları nasıl seçmeliyim ne bileyim Intel'in sanallaştırma teknolojisi Optane vs. bunlar gibi AMD'ye has özellikler nelerdir bunları anlatın madem herkes AMD mantıklı AMD mantıklı diyor sadece.

@Yaşayanölüü68 hocam yardımcı olabilir misiniz?

Ne AMD miş arkadaş ya tamam o mantıklıysa ona yöneleyim ama hiç AMD bilgim yok mesela ben Intel'in 478 pin işlemcisinden 1200'e kadar olan işlemcilerini ve uyumlu anakart çipsetlerinin özelliklerinin hemen hemen hepsini biliyorum ancak AMD tarafında bilgi sıfır, mesela 775 pin işlemcilerin AMD tarafında karşılığı nedir, ya da anakartları nasıl seçmeliyim ne bileyim Intel'in sanallaştırma teknolojisi Optane vs. bunlar gibi AMD'ye has özellikler nelerdir bunları anlatın madem herkes AMD mantıklı AMD mantıklı diyor sadece.

Hocam bilginiz olmasa da Intel almak çok büyük pişmanlıktır, sizi ayrıyeten masraflara sokar, benden söylemesi.

Intel almak pişmanlıktır hocam, soğutma derdi bir ayrı, ömrü desen zaten en fazla 3 sene.

İşte mizah diye buna derim. Ömrü 3 sene mi cidden? 12 yıllık Pentium işlemcim hala taş gibi ve hiçbir sıkıntı yaşatmadı. Ve her Intel işlemci ısınmıyor çoğuna stok fan yetiyor.
Edit= zaten yeni kaydolmuşsunuz yakında çoğu şeyi anlarsınız öğrenirsiniz. AMD fanboyluğu yapmazsan sevinirim.

İşte mizah diye buna derim. Ömrü 3 sene mi cidden? 12 yıllık Pentium işlemcim hala taş gibi ve hiçbir sıkıntı yaşatmadı. Ve her Intel işlemci ısınmıyor çoğuna stok fan yetiyor.

Hocam Pentium da stok fan yeteceği için, ısınma sorunu olmaz, zaten ömrü ondan dolayı fazla. Yeni nesillerde, AMD açık ara önde.

Hocam Pentium da stok fan yeteceği için, ısınma sorunu olmaz, zaten ömrü ondan dolayı fazla. Yeni nesillerde, AMD açık ara önde.

Sadece Pentium değil çoğu Intel işlemciye stok fan yetiyor. Ömrü ondan dolayı fazla falan değil saçmalamayın. Intel kendini daha çok geliştirdi aksine yeni nesillerin ömrü daha fazla. AMD her yerde açık ara önde değil öğrenin şunu artık. Bazı yönlerde Intel iyi bazı yönlerde AMD.

Geri
Yukarı