2000 TL'ye Toplanabilecek En İyi Bilgisayar

Intel Pentium Dual Core 3.5 GHz İşlemci, sizce 2000 TL değerindeki bir sisteme yeter mi?

• Evet yeter, oyunlarda donma olmaz. Rahat oynatır.

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    11

kutaymeric

Decapat
Merhabalar,

Halihazırda intel pentium dual core 3.5 GHz işlemci ve 250W güç kutusu var. Kasanın da olduğunu zaten anlamışsınızdır. Şimdi gelelim 2000 TL' ye alacağım donanım parçalarına:
  • Ekran Kartı (tercihen Nvidia marka)
  • Harddisk (toshiba düşünüyorum)
  • Ana Kart (Gigabyte GA -H110M-S2 Foxconn size iyi olur mu?)
  • RAM [8GB (4+4 de olabilir)]
Özellikle ekran kartı ve ram tavsiyesi verir misiniz?
Daha önce GTX750 Ti ekran kartı , 8 GB RAM, ve bahsettiğim ana karttan alarak bilgisayar toplamıştım. CSGO, Lol, CoD, gibi nispeten düşük sistem isteyen oyunları (max. ayarlarda)140+ FPS; PUBG,GTA V, Witcher III, Battlefield 1 gibi sistemi daha zorlayıcı oyunları ise(max. ayarlarda) en düşük 50-60 FPS alıyordu.
Şimdi ise yeni bir bilgisayar topluyorum. Yukarıda belirttiğim işlemci ve güç kutusu dışında alacağım donanım parçaları için tavsiyelerinizi bekliyorum. Son olarak, "o işlemci çöp i5 filan al en azından" diyen arkadaşlar çıkabilir, dediğim gibi işlemciyi kendim ayrıyaten halledeceğim.Buna ek olarak yine de işlemcim hakkında görüşlerinizi almak için de anket açıyorum. Yardımcı olan, olmayan herkese teşekkürler!

Merhabalar,

Halihazırda intel pentium dual core 3.5 GHz işlemci ve 250W güç kutusu var. Kasanın da olduğunu zaten anlamışsınızdır. Şimdi gelelim 2000 TL' ye alacağım donanım parçalarına:
  • Ekran Kartı (tercihen Nvidia marka)
  • Harddisk (toshiba düşünüyorum)
  • Ana Kart (Gigabyte GA -H110M-S2 Foxconn size iyi olur mu?)
  • RAM [8GB (4+4 de olabilir)]
Özellikle ekran kartı ve ram tavsiyesi verir misiniz?
Daha önce GTX750 Ti ekran kartı , 8 GB RAM, ve bahsettiğim ana karttan alarak bilgisayar toplamıştım. CSGO, Lol, CoD, gibi nispeten düşük sistem isteyen oyunları (max. ayarlarda)140+ FPS; PUBG,GTA V, Witcher III, Battlefield 1 gibi sistemi daha zorlayıcı oyunları ise(max. ayarlarda) en düşük 50-60 FPS alıyordu.
Şimdi ise yeni bir bilgisayar topluyorum. Yukarıda belirttiğim işlemci ve güç kutusu dışında alacağım donanım parçaları için tavsiyelerinizi bekliyorum. Son olarak, "o işlemci çöp i5 filan al en azından" diyen arkadaşlar çıkabilir, dediğim gibi işlemciyi kendim ayrıyaten halledeceğim.Buna ek olarak yine de işlemcim hakkında görüşlerinizi almak için de anket açıyorum. Yardımcı olan, olmayan herkese teşekkürler!
Eğer parçaları ikinci el alabilirseniz ekran kartı ve PSU hariç 2000 TL gibi bir rakama RX 570 gibi güçlü bir kart almış olursunuz.

Önerdiğim parça listesi
  • Ryzen 5 1600 (İkinci el-700TL)
  • B350M-B450M Anakart(İkinci el-350TL)
  • 8GB DDR4 RAM (İkinci el-200TL)
  • RX460 OEM (300TL-ikinci el)
  • 500W PSU (Kaliteli marka olsun-150TL-ikinci el)
  • Sharkoon VS4-W Kasa (Sıfır-200TL)
  • 240GB SSD (İkinci el-150TL)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı