20000-30000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
20 000 - 30 000 TL
Soyle anlatayim.
PC'yi kendim toplamak ile Online siteden parcalari secip hazir toplanmis kasa almak arasinda ikilemdeyim. Online sitelerde her parca olmuyor ( ornegin; ben Z590-E istiyorum ama onlarda Z590-F var gibi. ). Ekran kartinda da ASUS ROG STRIX 3080 Ti'ya da 3090 arasinda kararsizim. Duz Intel ekran kartlari nasıl bilmiyorum ( isinma konusunda vb.). Zaten geriye işlemci kalıyor, onu da dediginiz gibi i9-10900K dusunuyorum artik. Ali bey 12 ci nesil islemciler ile ilgili konular paylasinca da ikilemde kaldim, isin asli 1 sene de beklemek istemiyorum. Yani; elimde 3500 pound var ve bir iki Online sitede bu fiyata 3090 ekran kartli bir sistem bile toplanabiliyor. Ancak, nasıl siz islemciyi tavsiye ettiniz ve ben de tavsiyenize uyacagim aksilik olmaz ise, aynen boyle tavsiyelerle bir sistem cikarmaya calisiyorum. Onceden az cok anliyordum ama 13 senedir hiç takip etmedim PC parcalarinin gelismini ( cok az takip edebildim), bu yuzden kusura bakmayin. Biraz karistirdim herhalde ortaligi o_o.

Hazır Türkiye'de daha mantıklı eskiden olsa toplamaydı.

Intel NVIDIA GeForce RTX 3090 Founders Edition > buldum eBay de. Hiç acilmamis, resimlerde kutudaki bantlar hiç acilmamis. Bu Intel'in "Founders Edition" olanlari alınır mı? ASUS, MSI vesaire olanlardan negatif anlamda farki var mi?

Simdiden cok teşekkür ederim,
Saygilar ( umarim konuyu hortlamiyorumdur ).
Hazır Türkiye'de daha mantıklı eskiden olsa toplamaydı.

Merhaba (diger paylasimimda da yazdim ancak, yardimlarinizdan dolayi bu mesaji size ozel yazmak istedim )

2,5 aydir bekledim ve sonunda 3 - 5 gun once su sistemi toplayabildim ( parcalari bulmam gercekten cok zor oldu. DDR5 RAM'leri 1,5 ay bekledim )

- ASUS ROG Maximus Z690 Hero anakat.
- İ9 -12900k islemci.
- Kingston Fury beat DDR5 5200MHz 32 GB (2x16 GB) RAM.
- Corsair iCUE H150i Elite Capellix sivi sogutucu.
- Corsair 5000D kasa.
- Corsair hx 1000W +80 Platinum guc kaynagi.
- ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3090 OC24G ekran karti.

Hepsi toplamda £4800'e patladi ( İngiltere fiyati, her parcayi ayri ayri sitelerden buldum )

Su an için cok memnunum. Daha stres testlerini falan tam yapamadim. Cok bilgim yok.

Allah hepinize nasip etsin ( burayi Recep arkadas gormesin :D )

Saygilar.

Dosya Ekleri

• RTX3090FE.jpg
    RTX3090FE.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 28
  • RTX3090FE_2.jpg
    RTX3090FE_2.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Intel NVIDIA GeForce RTX 3090 Founders Edition > buldum eBay de. Hiç acilmamis, resimlerde kutudaki bantlar hiç acilmamis. Bu Intel'in "Founders Edition" olanlari alınır mı? ASUS, MSI vesaire olanlardan negatif anlamda farki var mi?

Simdiden cok teşekkür ederim,
Saygilar ( umarim konuyu hortlamiyorumdur ).

Merhaba (diger paylasimimda da yazdim ancak, yardimlarinizdan dolayi bu mesaji size ozel yazmak istedim )

2,5 aydir bekledim ve sonunda 3 - 5 gun once su sistemi toplayabildim ( parcalari bulmam gercekten cok zor oldu. DDR5 RAM'leri 1,5 ay bekledim )

- ASUS ROG Maximus Z690 Hero anakat.
- İ9 -12900k islemci.
- Kingston Fury beat DDR5 5200MHz 32 GB (2x16 GB) RAM.
- Corsair iCUE H150i Elite Capellix sivi sogutucu.
- Corsair 5000D kasa.
- Corsair hx 1000W +80 Platinum guc kaynagi.
- ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3090 OC24G ekran karti.

Hepsi toplamda £4800'e patladi ( İngiltere fiyati, her parcayi ayri ayri sitelerden buldum )

Su an için cok memnunum. Daha stres testlerini falan tam yapamadim. Cok bilgim yok.

Allah hepinize nasip etsin ( burayi Recep arkadas gormesin :D )

Saygilar.

Hayırlı olsun. Kasa ve sıvı soğutucu hakkında bilgim yok, onun dışında güzel kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı