20000 TL 4K IPS monitör tavsiyesi

Bütçe
20000
Geri kargolandı ürünü 13 şubatta teslim aldım bende 3 gün kaldı ondan sonraki süreçte servis ve yollardaydı ürün yinede 14 günlük cayma hakkim yandimi

Dediğim gibi geri kargolandı yarin adresime gelecek sizce nasil bir süreç izlemeyelim?

@Saint Lucia

Yetkili servise göndermeden çözme şansınız yok muydu? Çünkü servis satıcı yanında durur. İki tarafın da birbiriyle çalıştığı anlamsız prosedürler koyurlar.
Yetkili servis sarı renge değişim çıkartmayacağını tahmin etmiştim. Çünkü açıkladığım gibi panelin renk sıcaklığını bir kusur olarak görmeyebilirler.
Peki sonuç nereye vardı? Ürün aynen geri mi gelecek? Geri gelirse 14 günlük cayma hakkının da dolmasından dolayı ürün elinde kalır demektir bu.
Ürünü aldığım fiyattan 5bin lira daha zamnlandigi icin önce serviste şansımı deneyeyim dedim ayni fiyatta olsaydi iade edip yine sipariş ederdim.

Son düzenleme:
Geri kargolandı ürünü 13 Şubatta teslim aldım bende 3 gün kaldı ondan sonraki süreçte servis ve yollardaydı ürün yine de 14 günlük cayma hakkim yandimi

Dediğim gibi geri kargolandı yarin adresime gelecek sizce nasıl bir süreç izlemeyelim?

14 gün geçmiş. Haliyle cayma hakkı yanlış oluyor. Bunun gerisi satıcı ile aranızda geçecek ilişkiye bağlı. Memnun kalmadığınızı dile getirerek iade edeceğinizi bildirin. Şartsız koşulsuz iade etmeniz fayda sağlamayabilir. Hangi satıcıdan almıştınız? Ebrar'dan mı?

Ürünü aldığım fiyattan 5bin lira daha zamnlandigi icin önce serviste şansımı deneyeyim dedim ayni fiyatta olsaydi iade edip yine sipariş ederdim.

14 günlük cayma hakkın varken servis işine girmen doğru olmamış. Zam geldiği için zora girmiş işin. Handikaplı bir olay.

14 gün geçmiş. Haliyle cayma hakkı yanlış oluyor. Bunun gerisi satıcı ile aranızda geçecek ilişkiye bağlı. Memnun kalmadığınızı dile getirerek iade edeceğinizi bildirin. Şartsız koşulsuz iade etmeniz fayda sağlamayabilir. Hangi satıcıdan almıştınız? Ebrar'dan mı?

14 günlük cayma hakkın varken servis işine girmen doğru olmamış. Zam geldiği için zora girmiş işin. Handikaplı bir olay.

Ebrar bilgisayar yarın ürün adresime gelecek ne 1-2 gün kullanıp memnum kalmadım diye şansımımi deneyeyim o sırada yeni konu açıp sarılığı forumla birlikte çözmeye çalışırım olursa ne mutlu bana olmazsa memnum kalmadım diye tekrarmi yollasam?

Monitör ayarlarından anlar misinız hocam.

Ebrar bilgisayar yarın ürün adresime gelecek ne 1-2 gün kullanıp memnum kalmadım diye şansımımi deneyeyim o sırada yeni konu açıp sarılığı forumla birlikte çözmeye çalışırım olursa ne mutlu bana olmazsa memnum kalmadım diye tekrarmi yollasam?

Monitör ayarlarından anlar misinız hocam.

Monitör ayarlarından tabii ki anlarım.
Göz zevkine hitap eden bir konu olması işi zorlaştırıyor.
Bununla ilgili Reddit üzerinden aynı sorunu yaşayanların mesajlarını okuyorum. Kalibrasyon aleti ile kalibre edenler olmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fakat bazıları sarıdan ziyade maviyi ve kırmızıyı baskın görmüş. İşte burada buzdağı çatlıyor. Çünkü o monitör belki mavi tona daha yatkın şekilde gitmiştir yani fabrikadan kalibresi o kadar olmuştur o renk sıcaklığına ağır basmıştır. Belki de kişinin göz aşinalığıyla alakalıdır. Bilmen ve kestirmek zor.

Ürün geldiğinde yeni konu açıp sizinle bazı ayarlar yapalım olur mu? Gözümde herhangi bir bozukluk yok renk körüde değilim.

@ExclusivePack deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız?

3K zam yapmışlar şakamı bu.

Merhaba.

Mesajınızı yeni gördüm. Ben çok memnunum gerçeken. Bunun daha üstü OLED ama fiyatlar malum maalesef. Ölü piksel ışık sızması vs yok. 2 hafta önce Firmware Update geldi yaptım. Kesinlikle öneriyorum. Ben aldığımda 14.999 TL idi. Şu an maalesef fiyat yüksek. Ama 21k şu an alın kaçırmayın. Dell de sarılık vs söz konusu değil.

Son düzenleme:
Gigabyte M28U modelini denedim memnum kalmadım sarı ve yeşil renkleri çok gösteriyordu. O yüzden monitör değiştirme kararı aldım. Bütçem 20k TL 1K aşılabilir. Önerilerinizi bekliyorum.

@Saint Lucia bu konuda önerilerinizi bekliyorum. dediğiniz gibi her markanın giriş seviyesindeki ürünü alınmazmış.

Örn:
Üzüldüm Hocam daha önce konuşmuştuk memnun musunuz diye .

Geri
Yukarı