20000 TL çift monitör sistem toplama

Teşekkür ederim. Bu sistem aklımda.
Bu arada ekran kartının indirimli fiyatı gitmiş ben size şunu öneriyim.

Türkiye'de bulunan satıcılara bayılıyorum. Başlığı düzgün koymaktan acizler gerçekten.
Aynen öyle :D.

@toomanynights 6 ay sonra 3900X ve 2080S'in yüzüne bakacağınızı sanmıyorum çünkü yeni nesil AMD işlemciler ve 3000 serisi Nvidia ekran kartları çıkacak. Gene de şimdiden aklınızda bir sistem olsun diye önermek gerekirse aşağıdaki sistemi önerebilirim. Fiyata takılmayın daha net olsun diye tek bir yerden öneriyorum, tek tek alınca daha ucuza gelir.

Kasa olarak TD500 Mesh White öneririm, çok şık ve gayet büyük bir kasa. Ekran kartı seçmedim çünkü güzel 2080S modelleri yoktu, pahalıydı. 2080S Aorus seçilebilir çok şık bir kart. Sıvı soğutma olarak ışık çok önemli değil demişsin ama pompası RGB olanlar güzel olabiliyor, özellikle Corsair'ın tasarımı çok güzel bence. Arctic 360 mm sıvı soğutma önerebilirim, saf performansa dayalı cidden çok güçlü bir sıvı soğutma.

@toomanynights 6 ay sonra 3900X ve 2080S'in yüzüne bakacağınızı sanmıyorum çünkü yeni nesil AMD işlemciler ve 3000 serisi Nvidia ekran kartları çıkacak. Gene de şimdiden aklınızda bir sistem olsun diye önermek gerekirse aşağıdaki sistemi önerebilirim. Fiyata takılmayın daha net olsun diye tek bir yerden öneriyorum, tek tek alınca daha ucuza gelir.

Kasa olarak TD500 Mesh White öneririm, çok şık ve gayet büyük bir kasa. Ekran kartı seçmedim çünkü güzel 2080S modelleri yoktu, pahalıydı. 2080S Aorus seçilebilir çok şık bir kart. Sıvı soğutma olarak ışık çok önemli değil demişsin ama pompası RGB olanlar güzel olabiliyor, özellikle Corsair'ın tasarımı çok güzel bence. Arctic 360 mm sıvı soğutma önerebilirim, saf performansa dayalı cidden çok güçlü bir sıvı soğutma.
Işık önemli değil derken, aynısının RGB olmayan versiyonu daha ucuza geliyorsa o olsun arta kalan para diğer daha önemli parçalara eklensin anlamında yazmıştım. Aklımda bir şeyler oluşmaya başladı en azından bu fiyata nasıl parçalar geleceğini tahmin edebiliyorum sayenizde.

Şu anakarttaki fan hoşuma gitti, gerçekten bir yararı olur mu?

Birde bu monitör nasıldır?

Işık önemli değil derken, aynısının RGB olmayan versiyonu daha ucuza geliyorsa o olsun arta kalan para diğer daha önemli parçalara eklensin anlamında yazmıştım. Aklımda bir şeyler oluşmaya başladı en azından bu fiyata nasıl parçalar geleceğini tahmin edebiliyorum sayenizde.

Şu anakarttaki fan hoşuma gitti, gerçekten bir yararı olur mu?

Birde bu monitör nasıldır?
O fan sadece onda yok neredeyse bütün X570 anakartlarda var o fan, X570-F’te mesela gizliyorlar fazla toz almasın diye de iyice sıkıyorlar üstünü, evet yararı oluyor ısıyı alıyor biraz😁

@toomanynights o anakarta has bir durum değil fan. X570 çipsetli anakartlarda soğutmaya yarar sağlaması için her zaman bir fan bulunur. O monitör güzel, tercih edilebilir.

Benim attığım sistemdeki anakartta da bulunuyor, en düşük seviye X570 anakartta da bulunur bu fan.
Bazılarında yok o fan en üst seviye oluyor ama genelde benim gördüğüm bir tane anakart var;
5E414E81-BEBB-482F-8B02-9BD56FAB19AB.jpeg

Geri
Yukarı