20000 TL giriş seviyesi scooter önerisi

The Virtuoso

Hectopat
Merhaba,

20000 TL fiyat bandında giriş seviyesi motor önerisi istiyorum. İlk motorum olacak, dolayısıyla scooter tercih edeyim diyorum.

Tercihim sıfır olması yönünde.

Bu doğrultuda markaları biraz araştırdım. Honda Dio hen yakıt ekonomisi hem de duruşu, oturuş pozisyonuyla hoşuma gitti. Hem de Honda kalitesi diye düşünüyorum. İncelemeleri hep olumlu.

Yaşadığım yer İzmir. Motoru kullanım amacım ise şehir içinde ekonomik ve keyifli ulaşım sağlamak, işe gidip gelmek ve kız arkadaşımla birlikte birer sırt çantası takıp civar yerlere kamp, günübirlik deniz gibi etkinliklere gitmek. Gideceğimiz mesafeler öyle uzak yerler olmaz. İzmir işte; Çeşme, Seferihisar, Kuşadası, Alaçatı, vs.

Sizce 110 CC'lik bir Honda Dio bu ihtiyaçlarımı karşılar mı? Tavsiye ettiğiniz, bu daha iyi bir tercih olur dediğiniz başka modeller neler olur? Pek bilgili değilim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
2. el temiz bajaj pulsar ns 200 bakın derim. Bu rakamlara tartışmasız en iyi seçenektir ns 200.

Scooter tavsiye etmem. Çünkü yeni başlayanlar için vitesli motosikletlerden daha tehlikeli, panik gaz yapma ihtimali çok yüksek olduğu için, park halindeki araca çarpabiliyorsun benim gibi. İlk ve tek motor kazamdı bu, debriyaj olsaydı bu kazayı yapmayacaktım mesela.

Ayrıca bu bütçeye alınabilecek scooterlar kesinlikle ilçeler arası seyahatte bile yetersiz, 90-100 tapa gaz gideceksiniz, hem sağ şeride mahkum kalacak, hem yakıt tüketimi saçma bir şekilde yüksek olacak.

Bajaj pulsa ns 200 yakıt konusunda da çok ama çok başarılı, 3 buji teknolojili motoru var (Google'da araştır mutlaka) 100 Km'de 2, 2-2, 7 yakıyor.

2. el temiz bajaj pulsar ns 200 bakın derim. Bu rakamlara tartışmasız en iyi seçenektir ns 200.

Scooter tavsiye etmem. Çünkü yeni başlayanlar için vitesli motosikletlerden daha tehlikeli, panik gaz yapma ihtimali çok yüksek olduğu için, park halindeki araca çarpabiliyorsun benim gibi. İlk ve tek motor kazamdı bu, debriyaj olsaydı bu kazayı yapmayacaktım mesela.

Ayrıca bu bütçeye alınabilecek scooterlar kesinlikle ilçeler arası seyahatte bile yetersiz, 90-100 tapa gaz gideceksiniz, hem sağ şeride mahkum kalacak, hem yakıt tüketimi saçma bir şekilde yüksek olacak.

Bajaj pulsa ns 200 yakıt konusunda da çok ama çok başarılı, 3 buji teknolojili motoru var (Google'da araştır mutlaka) 100 Km'de 2, 2-2, 7 yakıyor.
Öneri için teşekkür ederim. Motoru inceledim, ikinci el fiyatlarına da baktım.

Öncelikle artçı konforu konusunda olumsuz yorumları vardı hep. Oturulan yeri pek rahat değilmiş ve ciddi ağrı yapıyormuş ilk olarak bu dikkatimi çekti. Şekli, yakıt tüketimi vs. güzelmiş o açılardan.

Olabilirdi belki ama sıfırı 29000 TL civarında, 22000 TL civarında olan ikinci elleri de en az 6 yaşında, 30000+ km'den başlıyor. İkinci el fiyatı olarak çok pahalı geldi bana. Bu kadar kullanılmış bir motor almak istemem. Mümkünse sıfır olsun istiyorum.

Bu arada çok performans talebi olan birisi değilim. Araba bile kullanırken sağ şeritlerin adamıyım hep. Güvenli ve yavaş sürüş benim için daha önemlidir. Sağ şeride mahkum olmak benim için dert değil.

Honda Dio’yu test etme fırsatım olmadı ama arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla kilosu nedeniyle çok atik bir motor. Rahatsız eden tek şey Hintli görünüşü. Aşırı rahatsız ediyor, göze hitap etmiyor. 20-25k bandında 2.el Honda PCX 125 almanızı öneririm. Gerçekten 2015 modelini kullanmama rağmen premium hissi veriyor.

Geri
Yukarı