20000 TL Laptop Önerisi

Bütçe
20.000

dorukgavaz

Zeptopat
Daha fazla  
Render, Photoshop, After Effects ve ara sıra da oyun oynamak için laptop tavsiyesi istiyorum. Bütçe 20.000 TL civarı, en azından beni birkaç sene idare etsin istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler. Düşündüğüm birkaç modeller ise bunlar;

Monster Abra A5 V17.2.9 i5-11400H 32 GB 500 GB SSD 4 GB RTX3050Ti 144 Hz 15.6" Dos FHD Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Bir de kendimi çok zorlarsam en fazla bu fiyata çıkabilirim;

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu hepsinden daha iyi.

Tek eksisi 8 GB RAM olması. Bütçen olunca yükseltirsin. 95W RTX 3060 bulunuyor, attıklarının hepsinden daha performanslı bir laptop.

Hocam ben RTX 3050'li Acer Nitro 5 satın almıştım asla pişman etmedi fakat 4 GB VRAM'li RTX 3050 gerçekten bir süre sonra sorun çıkaracaktır ki şu an bile RDR2, Forza Horizon 5 gibi oyunlarda düşük VRAM uyarısı alıyorum. Uzun vadede 3060 daha cok isinize yarar ancak kendimi zorlayamam diyorsanız 3050 serisi bilgisayarlar da hayli hayli işinizi görecektir.

Hocam ben RTX 3050'li Acer Nitro 5 satın almıştım asla pişman etmedi fakat 4 GB VRAM'li RTX 3050 gerçekten bir süre sonra sorun çıkaracaktır ki şu an bile RDR2, Forza Horizon 5 gibi oyunlarda düşük VRAM uyarısı alıyorum. Uzun vadede 3060 daha cok isinize yarar ancak kendimi zorlayamam diyorsanız 3050 serisi bilgisayarlar da hayli hayli işinizi görecektir.
Hocam aslında güncel olarak bir masaüstü kullanmaktayım, ilerleyen sürelerde zaten sistemin içeriklerini değiştirebilirim fakat dışarı çıktığımda sıkıntı oluyor, aslında bunun için laptop bakıyorum. Ahım şahım oyun oynayacak birisi değilim şahsen laptopta, pc bu konuda yeterince işimi görüyor. Sadece render, photoshop ve diğer adobe programlarını arada da sistemi de çok zorlamayacak oyunları oynamayı düşünüyorum.

Bu hepsinden daha iyi.

Tek eksisi 8 GB RAM olması. Bütçen olunca yükseltirsin. 95W RTX 3060 bulunuyor, attıklarının hepsinden daha performanslı bir laptop.
21.000 TL seviyelerine çıkabilecek olursam kesinlikle düşüneceğim bir laptop olur hocam, listeme de aldım, çok sağ olun.

Laptop 45W hocam 3060'dan daha kötü bir performansı var üstüne tek fan yani büyük ihtimal ısınma sorunu da var üstüne bu fiyata 8 GB RAM 512 SSD üstüne TN panel yani bu bilgisayar komple para tuzağı kesinlikle alınmaz bir DLSS 3.0 için asla değmez.

Geri
Yukarı