20000 TL Sistem Önerisi

Bütçe
20000-15000
Monitörü 144 Hz'ten aşağı almak istemiyorum bir artısı eksisi olur mu? Bu sisteme 5 6 sene gelecek nesillere de uyum sağlayabilmesi açışından da önem veriyorum o yüzden. Kendimce Ryzen 5 işlemciyi nesil farkı olduğundan tercih etmemiştim. Tam olarak anlamadığım için kusura bakmayın.
Ben öyle demek istemedim.
Bu işlemciden bahsediyorum. Ayrıca sizin için ARGB(adobe rgb) ve panel renk derinliği ( 10bit ) yüksek olması düşüncüsündeyim ve ben şahsen cansız renkler akıcı oyun yerine, canlı renkler normal oyunu tercih ederim.

Hayır bir eksisi olmaz. R5'ten kastınız nedir? 5600X te 5000 serisi 5800X te 5000 serisi ama 5800X'in hem çoklu çekirdek hem de tekli çekirdekte 5600X'in önünde. İkisini de alırsanız geleceğe dönük olur fakat bu bütçede 5800X daha

Bu işlemciden bahsediyorum. Ayrıca sizin için ARGB(Adobe RGB) ve panel renk derinliği ( 10Bit ) yüksek olması düşüncüsündeyim ve ben şahsen cansız renkler akıcı oyun yerine, canlı renkler normal oyunu tercih ederim. De bana örnek bir hazır kasa önerebilir misiniz?

Bu işlemciden bahsediyorum. Ayrıca sizin için ARGB(Adobe RGB) ve panel renk derinliği ( 10Bit ) yüksek olması düşüncüsündeyim ve ben şahsen cansız renkler akıcı oyun yerine, canlı renkler normal oyunu tercih ederim.

Bana örnek bir sistem listesi oluşturabilir misin?
Hayır bir eksisi olmaz. R5'ten kastınız nedir? 5600X te 5000 serisi 5800X te 5000 serisi ama 5800X'in hem çoklu çekirdek hem de tekli çekirdekte 5600X'in önünde. İkisini de alırsanız geleceğe dönük olur fakat bu bütçede 5800X daha mantıklı.

Ryzen 7 3800X e ne diyorsun peki farkı nedir?

Bana örnek bir sistem listesi oluşturabilir misin?

Ryzen 7 3800X e ne diyorsun peki farkı nedir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çoklu ve tekli çekirdekte 2boy fark atmış.

Bence ekran kartlarında yeni nesil düşünmelisiniz. Ekran kartı piyasasında bir düşüş bekliyoruz 3070 alabiliriz.
Bu bütçe için ve render düşünüyorsanız 32 GB RAM daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Sadece oyun için olsa Intel tavsiye ederdim fakat sizin için yeni nesil bir Ryzen işlemci çok daha iyi olacaktır.
Monitör 240Hz tavsiye ederim o sisteme 144Hz az kalacaktır veya 2K 144Hz olabilir.
SSD olarak Samsung NVMe M.2 SSD alıp rahatınıza bakmanızdan yanayım.
500 GB HDD almak pek mantıklı değil bence 1-2 TB HDD veya 500 GB SATA SSD daha mantıklı.

Fiyatlara baktım ve ben utandım rtx3060ti 14k tl olmuş 🤔.

Şu an fiyatlar çok kötü durumda. Birkaç gün sonra kısa süreli ekran kartı stokları gelecek alabilirseniz alın. Yoksa uzun vadede olacak gibi değil.

Bu hafta veya diğer hafta alma ihtimalim var benim de iş dolayısıyla. Ryzen 7 yerine Ryzen 5 5800X işlemci için okeyim. Ekran kartını yeni nesil almamı istiyorsunuz. Ndıvıa RTX 3060 ya da 3070'e okeyim bütçemi ona göre ayarlabilirim. Fakat bunlar için anakartım ne olmalı? SSD'yi 1 TB istyorum oyunlar ve çalıştıracağım programları daha hızlı açmak kullanabilmek için. HDD 500 GB olsa da yeter ıvır zıvırımı oraya atarım. SSD özellikle iyi okuyucu hızına sahip olmalı sanırım bunun için değil mi? @Krmdmrz @LaMorte @adam gibi adam 1050 ti

Bu hafta veya diğer hafta alma ihtimalim var benim de iş dolayısıyla. Ryzen 7 yerine Ryzen 5 5800X işlemci için okeyim. Ekran kartını yeni nesil almamı istiyorsunuz. Ndıvıa RTX 3060 ya da 3070'e okeyim bütçemi ona göre ayarlabilirim. Fakat bunlar için anakartım ne olmalı? SSD'yi 1 TB istyorum oyunlar ve çalıştıracağım programları daha hızlı açmak kullanabilmek için. HDD 500 GB olsa da yeter ıvır zıvırımı oraya atarım. SSD özellikle iyi okuyucu hızına sahip olmalı sanırım bunun için değil mi? @Krmdmrz @LaMorte @adam gibi adam 1050 ti
Ben düşüncelerimi net olarak aktarırsam bunlar olur.
CPU:R7 5800x/3800x (bütçeye göre)
GPU:AMD Rx6800xt/6900 ya da nVİDİA RTX 3070/3070ti
PSU:650 ve üstü
Ram:İlerde yükseltme düşünülür ise 16gb tek modül.
Anakart:X570/B550(bütçe ve faz yapısı, vrm, soğutma gibi unsurlara göre.
Kasa:Zevke göre 'Hava akışı' iyi olan bir kasa.
Monitör: Benim kişisel tercihlerime göre Samsung T55.
Not:Ram 3000mhz veya üstü olursa işlemci anca beslenir. Kasanın içinde PSU var ise almanıza gerek yok.

Ben düşüncelerimi net olarak aktarırsam bunlar olur.
CPU: R7 5800x/3800x (bütçeye göre)
GPU: AMD Rx6800xt/6900 ya da NVIDIA RTX 3070/3070ti
PSU: 650 ve üstü
RAM: İleride yükseltme düşünülür ise 16 GB tek modül.
Anakart:X570/B550(bütçe ve faz yapısı, VRM, soğutma gibi unsurlara göre.
Kasa: Zevke göre 'Hava akışı' iyi olan bir kasa.
Monitör: Benim kişisel tercihlerime göre Samsung T55.
Not: RAM 3000MHz veya üstü olursa işlemci anca beslenir. Kasanın içinde PSU var ise almanıza gerek yok.

Rez alıyorum tavsiyelerinizi. Teşekkür ederim dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı