20000 TL sistem tavsiyesi

dasasos

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, yakın bir zamanda bir sistem toplamak istiyorum ancak sistemler hakkında pek bir bilgim yok, hatta sıfıra yakın. Bütçe konusuna değinmeyeceğim, sizlerden ricam aşağıda belirteceğim şeyler için bana en uygun fiyat ile bir sistem çıkartmanız. Yani ortalama olarak 15-20k, hatta ekipman tavsiyesi de yapacaksanız 25K'ya (maksimum, bunu zorlamazsanız bile iyi olur) kadar bütçem var. Ancak "örneğin" ben bu isteklerimi 18K'lık bilgisayarda rahat karşılayacaksam bütçeyi doldurmak için daha verimli parçalar eklemeyin lütfen.

Öncelikle ben temel oyunları oynamayı seven biriyim. GTA 5 (FiveM) - ETS 2 - CS:GO - Valorant - Arma 3 - PUBG genel olarak oynayacağım oyunlar ancak ara sıra RDR2, Cyberpunk tarzında oyunlarda oynayabilirim.

Ayrıca video render vs. işlemleride yapacağım bilgisayarımda.

Bunun yanı sıra Twitch için yayında yapmayı düşünüyorum. İçerikler genellikle GTA 5, CS:GO, Valorant, Arma 3 tarzı oyunlar olur. Hiçbir şekilde FPS kaybı ya da drop yaşamak istemiyorum.

İtopya'dan dart-1 sistemi inceledim ancak nasıl gelir, iyi midir hiç bilmiyorum. Ayrıca İtopya'dan fazla şikayetçi olan olduğu için bu sistemide almaya olumlu bakmıyorum ama sistemlerden anlayan üyelerin değerli yorumlarını mutlaka bekliyorum.

Not: Konu ciddidir.

Eğer sadece yayın / render ve (en güçlü) oyun olarak FiveM seçtiysen, zaten 20000'den aşağıda rahat toplanabilecektir.
Aslında sayılır ancak yine de farklı farklı oyunlar oynamak isteyeceğimi düşündüğüm ve "uzun bir süre" götürmesi için bu bütçeyle bir sistem toplamak istiyorum.
Eğer sadece yayın / render ve (en güçlü) oyun olarak FiveM seçtiysen, zaten 20000'den aşağıda rahat toplanabilecektir.
Siz bir sistem tavsiyesi yapabilir misiniz?

Aslında sayılır ancak yine de farklı farklı oyunlar oynamak isteyeceğimi düşündüğüm ve "uzun bir süre" götürmesi için bu bütçeyle bir sistem toplamak istiyorum.

Hocam şöyle diyeyim. 2013'de en iyi ekran kartını da alsaydın (GTX 780 Ti), 2017'de çıkacak olan giriş / orta seviye kart olan (RX 570)'in gerisinde kalacaktı.

Teknoloji ilerler ve her geçen gün fiyat düşer güç artar. Elbette güç sonsuzdur ve her devrin en iyisi vardır. Burada şöyle bir soru sormalısınız kendinize. Kaç yıllık bir beklenti ile topluyorsunuz?
Tabi yardımcı olurum.

Minimum 4-5.
Ben bu DART-1 sistemi düşünüyorum. Fiyatı şu an 14.399 TL fakat ben alana kadar 15 civarı olur.
Aldığım bir tavsiye üzerine bu sistemde anakartı +650 TL fark ile ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) dönüştürmemi söylediler. Ayırca power supply almamı da söylediler ancak onun hakkında da bilgim yok.

Ben bu DART-1 sisteme bir de 500 GB daha SSD eklemeyi düşünüyorum 1 TB SSD yeterli olur yani, ortalama 17k'ya her şeyiyle sadece kasayı hallederim diye düşünüyorum.
Konu kapansın lütfen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı