20000 TL sistem toplama

Karubuntersi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir masaüstü bilgisayar almak üzere araştırma yapmaktayım. Fakat piyasa o kadar dolu ki kafam çok karıştı. Aklımda GeForce RTX 3060 ve R5 5500 bileşenlerinden bir kasa toplamak vardı fakat araştırmaya başlayıp forumları okudukça kafam çorba oldu. Bununla alakalı tavsiyeler rica edeceğim. Aynı konunun altında bütçeye dahil olacak şekilde monitör tavsiyesi de almak istedim bu yüzden bütçemi monitör dahil 20.000 olarak belirledim. Bütçede ufak tefek aşımlar yapabilirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Monitörü olarak da Lenovo G-24 20 alınabilir.

Bütçe yetiyorsa sistemde

B550 MK
Adata 1TB
Corsair iCue 220T

Güncellemeleri yapılabilir.

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Anakart ve kasa güncellemelerini yaptım. 500 mb ssd bana uzun vadede yeterli olacağı için yükseltme yapmadım.

Sistem bu şekilde 16.376TL’ye denk geliyor. Önerdiğiniz monitör ile 20.275TL oluyor. Sistem bütçeme uygun ve performansının beni tatmin edeceğini düşünüyorum.

Sipariş vermek üzere sepete ekleme yaptım fakat kafamda bir soru işareti kaldı gaming.gen.tr ile daha önce hiç karşılaşmadım. Güvenilir bir firma mıdır acaba?

Monitör hakkında da biraz konuşmak istiyorum. Kusura bakmayın aktif bir bilgisayar kullanıcısıyım fakat donanımsal bilgim çok zayıf. Monitörü daha önce kullandıysanız deneyimlerinizi öğrenmek isterim.

Güvenilir firmadır. Monitörü daha önce kullanmadım, ben de 1080P oyunculuk için bir PC toplayacağım. Monitör;

- En iyi panel teknolojisini olan IPS ekrana sahip.
- 1920x1080 çözünürlük için ideal olan 24 inch büyüklüğe sahiptir. 27 de bazen kullanılabilir lakin pikseller çok belirgin olacağından görüntü kalitesinde sorun oluşturabilir.
- Kullanacağınız ekran kartına uygun FreeSync teknolojisine sahiptir.
- B550'ye yükselttiğiniz de sistemde Smart Access Memory ile birlikte %3-%13 arasında bir performans artışı kazanacaksınız.
- Monitörden devam edersek renk gamutu ve renk sayısı gayet iyi.
- DisplayPort ile beraber hız aşırtma ile 165hz alabilirsiniz. Rekabetçi oyunlarda gayet iyi performans verir.
- Mavi ışık filtresi var, gözü yoran bir renk olan maviyi filtreliyor. Özellikle ekrana yakın veya bilgisayar başında çok kalacaksaniz işinize yarar.
-
- GamingGen güvenilir bir firmadır. Kargonuzu aldığınızda mutlaka video çekerek açın. Muhtemelen ekran kartını demonte göndereceklerdir. Onu kendiniz takmalisiniz.

Çok teşekkür ederim.

Gamepower Saber

Lenovo lecoo

Razer Ornata v2

@Fahri Abi biraz klavye araştırdım da bunları gözüme kestirdim. Bütçemi yetirebilirsem Razer düşünüyorum masa felan da almaya ihtiyacım olacak çünkü. Yetmediği taktirde diğer ikisi arasında kararsızım. Klavye tavsiyesinde de bulunabilirseniz sevinirim.

Bunun yanısıra mause pad ihtiyacım da var (Mause pad 90x40) bunun gibi rastgele bir mause pad almamı önerir misiniz? Yorum ve oylara baktığımda biraz iyi gibi gözüktü gözüme.

Böyle giderse masayı alırken bile size danışacağım 😅 çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim.

Gamepower Saber

Lenovo lecoo

Razer Ornata v2

@Fahri Abi biraz klavye araştırdım da bunları gözüme kestirdim. Bütçemi yetirebilirsem Razer düşünüyorum masa felan da almaya ihtiyacım olacak çünkü. Yetmediği taktirde diğer ikisi arasında kararsızım. Klavye tavsiyesinde de bulunabilirseniz sevinirim.

Bunun yanısıra mause pad ihtiyacım da var (Mause pad 90x40) bunun gibi rastgele bir mause pad almamı önerir misiniz? Yorum ve oylara baktığımda biraz iyi gibi gözüktü gözüme.

Böyle giderse masayı alırken bile size danışacağım 😅 çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.
Hocam maalesef klavye hakkında hiçbir bilgim yok. Ekipmanlar konusu altında başlık açarsanız size daha iyi yardım sunabilir arkadaşlarımız.

Geri
Yukarı