20000 TL'ye laptop tavsiyesi

Bütçe
10.000-20.000

Alabileceğiniz bu var biraz daha yükselirseniz bütçeyi. Genel olarak Gaming laptopların güç tüketimi fazladır eğer amacınız oyun, render vs. değilse verimliliği yüksek u serisi işlemci kullanan, harici grafik birimi bulunmayan cihazlara bakabilirsiniz.

Dahili ekran kartı ile popüler oyunlarda performans pek alınmıyor o yüzden söyledim oyun yükleyip. -e neden bu kasıyor demesin diye ve zaten klavye aydınlatması süs ama akşam vakti işlevsel oluyor.

Anladım. Teşekkür edrim. Ben popüler oyunları hiç bilmiyorum. Oynamıyorum da. O yüzden sorun olmaz sanırım. Büyük performans beklemiyorum. Şu anki laptopum takılmasa değiştirmeyi bile düşünmüyordum. Ama artık 10 dk da açılıyor.

Katılıyorum arkadaş oyun yükleyip performans alamazsa şaşırmasın diye baştan söyledim oyun açar mı açar ama ne kadar performans verir bilemem 20000 TL fiyat bandında en iyisi bu.

Evet ama arkadaş istemiyor gibi bir şey gündelik kullanıma pek uygun olduğunu sanmıyorum.

O zaman dahili grafikli cihazlara bu paralar vermeye gerek olduğunu sanmıyorum.
Bu cihazın tek eksisi Casper'in üretmesi. Bakılabilir.

Anladım. Teşekkür edrim. Ben popüler oyunları hiç bilmiyorum. Oynamıyorum da. O yüzden sorun olmaz sanırım. Büyük performans beklemiyorum. Şu anki laptopum takılmasa değiştirmeyi bile düşünmüyordum. Ama artık 10 dk da açılıyor.

O halde attığım laptop sizin için ideal gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Alabileceğiniz bu var biraz daha yükselirseniz bütçeyi. Genel olarak Gaming laptopların güç tüketimi fazladır eğer amacınız oyun, render vs. değilse verimliliği yüksek u serisi işlemci kullanan, harici grafik birimi bulunmayan cihazlara bakabilirsiniz.
Intel Core i5-12450H u serisi derken burada ki H yazan yerine U mu yazanları diyorsunuz?

Intel Core i5-12450H u serisi derken burada ki H yazan yerine U mu yazanları diyorsunuz?
Evet. Sonunda;

H yazanlar performans odaklı işlemcilerdir, TDP değeri daha yüksektir.

U yazanlar verimlilik odaklı işlemcilerdir, TDP değeri daha düşük olduğu için batarya ömrü uzun olur ancak performans farkı çok olur (az performanslı işlemciler)

P yazanlar U yazanlardan daha güçlü işlemcilerdir ancak H kadar güçlü değildir.

Geri
Yukarı