20000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
Monitör dahil 20k

murattertipp

Yoctopat
Daha fazla  
Monitör dahil (144 Hz olması yeterli) en fazla 20 bin tutacak bir sistem toplamayı düşünüyordum, ekran kartı ve işlemcisine siteden arkadaşların yardımıyla kesin karar verdim denilebilir (RX 6600 ekran kartı ve Ryzen 5 5600 işlemci). Sistemlerden çok anlamam ama yardımlarla beraber topladığım sistemin parçalarını alta bırakıyorum, siz de düşüncelerinizi, tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim.

• Ekran kartı: ASUS Radeon Dual RX6600 8G 8 GB 128BIT GDDR6 (HDMI) PCI-Express 4.0
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm
  • Anakart: ASUS Prime B450M-K II AMD B450 DDR4 4400 MHz (OC) AM4 mATX
  • RAM: Corsair CMK8GX4M1E3200C16 Vengeance LPX 8 GB (2 X 8 GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16
  • Güç Kaynağı: Cooler Master V650 SFX Gold 650W 80+ Gold Tam Modüler
  • SSD: Samsung 980 500GB 3100MB/-2600MB/S M.2 NVMe SSD MZ-V8V500BW

Altta bıraktığım kasanın içinde 650W bronz PSU geliyormuş, kasayı alsam üstteki PSU'yu almama gerek kalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör dahil (144 Hz olması yeterli) en fazla 20 bin tutacak bir sistem toplamayı düşünüyordum, ekran kartı ve işlemcisine siteden arkadaşların yardımıyla kesin karar verdim denilebilir (RX 6600 ekran kartı ve Ryzen 5 5600 işlemci). Sistemlerden çok anlamam ama yardımlarla beraber topladığım sistemin parçalarını alta bırakıyorum, siz de düşüncelerinizi, tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim.

• Ekran kartı: ASUS Radeon Dual RX6600 8G 8 GB 128bıt GDDR6 (HDMI) PCI-Express 4.0
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm.
  • Anakart: ASUS Prime B450M-K II AMD B450 DDR4 4400 MHz (OC) AM4 mATX.
  • RAM: Corsair CMK8gx4m1E3200C16 Vengeance LPX 8 GB (2 X 8 GB) DDR4 dram 3200MHz C16.
  • Güç kaynağı: Cooler Master V650 SFX Gold 650W 80+ Gold tam modüler.
  • SSD: Samsung 980 500GB 3100MB/-2600MB/S M.2 NVMe SSD MZ-V8V500bw

Altta bıraktığım kasanın içinde 650W bronz PSU geliyormuş, kasayı alsam üstteki PSU'yu almama gerek kalır mı?

Topladığınız sistem berbat olmuş şu an zamanım yok o yüzden muhtemelen @messinicocugu yapar güzel bir bilgisayar.

2X:
16400TL tutuyor.

Bu monitör ile sistemi topla.

Bu monitör ile sistemi topla.
Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim, ekran kartında 6600 ile 6600 xt arasında çok fark olmadığı söyleniyordu, sapphire markasını da ilk defa duyuyorum orada kafam takıldı.

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim, ekran kartında 6600 ile 6600 xt arasında çok fark olmadığı söyleniyordu, sapphire markasını da ilk defa duyuyorum orada kafam takıldı.

Sapphire markasını ilk defa duyduğuna göre bu bilgisayar parçalarıyla ilgili pek bilgin yok zaten 20 bin bütçeye o sistem hiç olmamış beklersen 5 dakikaya güzel bir amd sistem atayım sana.

MONİTÖR - AYNISINI KULLANIYORUM ŞUAN BU FİYATA DAHA İYİSİ YOK.
KASA (AŞIRI KALİTELİ BİR KASA OLDUĞUNU BİL YETER)
PSU
GAYET YETERLİ BİR ANAKART
EKRAN KARTI - STOĞU BİTMEDEN DİREKT SİPARİŞ VER ÜZÜLME SONRA
RAM - 2 ADET ALIYORSUN RGB OLSUN BİZİM OLSUN :)
RYZEN 5 5500 - BENDE RX 6600 XT İLE KULLANIYORUM GAYET YETERLİ BESLİYOR.
M2 SSD - ÇOK KRAL BİR SSD'DİR :)

17575 TL'ye monitör dahil kral gibi bir kasa oldu. İstersen kalan 2500 ile SSD ve işlemci yükseltirsin. Yalnız şunu hatırlatmak isterim şu anda güzel bir indirim dönemindeyiz 1-2 güne bu parçaları 25 bine ancak toplarsın haberin olsun :) acele et yani. @murattertipp

Son düzenleme:
Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim, ekran kartında 6600 ile 6600 XT arasında çok fark olmadığı söyleniyordu, Sapphire markasını da ilk defa duyuyorum orada kafam takıldı.

Sapphire iyi markadır hocam bir de hocam RX6600 ile XT modeli arasında 10-20 FPS arası bir fark var.

Sapphire markasını ilk defa duyduğuna göre bu bilgisayar parçalarıyla ilgili pek bilgin yok zaten 20 bin bütçeye o sistem hiç olmamış beklersen 5 dakikaya güzel bir amd sistem atayım sana.

PSU

17575 TL'ye monitör dahil kral gibi bir kasa oldu. İstersen kalan 2500 ile SSD ve işlemci yükseltirsin. Yalnız şunu hatırlatmak isterim şu anda güzel bir indirim dönemindeyiz 1-2 güne bu parçaları 25 bine ancak toplarsın haberin olsun :) acele et yani. @murattertipp
Kasanın hava sirkülasyonu kötü. Kaliteli bir kasa fakat soğutma performansı düşük.

PSU

Teknobiyotik güvenilir midir?

PSU

@messinicocugu bu sistem nasıl hocam siz de bakın

Yeni konular

Geri
Yukarı