20000TL laptop önerisi

HeaL

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Uzun bir süredir giriş sınıfında bir laptop aramaktayım. 20.000TL bandındaki forumda açılan her konu ve yorumları okudum diyebilirim :) ancak kafam daha fazla karıştı. Yukarıda ilettiğim gibi fiyat bandım maksimum 20.000TL civarındadır. Ne yazık ki üzerine çıkamıyorum.

Kullanım amacım, forumda illaki hala oynayanının olduğunu tahmin ettiğim Knight Online ve FIFA 22 tarzında bazı alt ve orta sınıf oyunlardır. Üst düzey son çıkan oyunları takip eden bir insan değilim. Ultra çözünürlükte oyunda pek oynamam açıkçası. Bana aynı anda 2-3 Knight Online oyununu açıp eş zamanlı canlı yayın yapabileceğim bir laptop gereklidir. O yüzden RTX3060'lar bana bayağı bir fazla gelecektir. Tercihen i5 12500H, RTX3050/Ti modellerini düşünüyorum.

Aşağıda kararsız kaldığım laptoplar ve sebeplerini iletiyorum. Sizlerde kullanımız ya da bilginiz dahilinde fikir paylaşımlarınızı yaparsanız memnun olurum.

1- HP Victus 16.

HP güzel yanı bu seride ısınma problemini çözmüş. Şarjı uzun gidiyor. Tek kötü yanı ekranının rahatsız edici seviye de sallanması. Bende hard bir Knight Online asas oyuncusu olduğum için problem yaratacağını düşünüyorum :)

2 - Monster v19.2.5

Tongfang kasa olduğu için mantıklı geldi. Videolarda sıcaklık probleminin de olmadığı gözüküyor.

3 - Acer Nitro 5

Maalesef Acer'in i5 12500H modeli çk yüksek fiyatlarda seyrediyor. Karşılaştırmalarda 12500H çok iyi gözükse de AMD serisini de düşünebilirim. Ancak yaptığım araştırmalarda servis hizmetinin çok kötü olduğu, soğutma sisteminin iyi olduğu ancak çok sesli çalıştığı paylaşılmış.

Lenovo markası aynı özelliklerde bütçemin üstüne çıkıyor. Dell için detaylı bir araştırma yapmadım.

Anlık olarak Monster 19k düşmüş durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bir sorun olacaktı. İşlemci karşılaştırmalarında i5 12500H çok daha iyi gözükmekte bu kafamda sorulara sebep oluyor.

Evet daha önde ama 3060 var bunda ekran kartı oyunlarda işlemciden daha önemli. O işlemci farkını zannetmiyorum hissedeceğinizi ama daha yetkili biri yazsa daha iyi olabilir.

Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bir sorun olacaktı. İşlemci karşılaştırmalarında i5 12500H çok daha iyi gözükmekte Bu kafamda sorulara sebep oluyor

12500H cok daha iyi fakat 3060'da bir o kadar fark atıyor 3050 Ti'ye, ekstra olarak yanlış hatırlamıyorsam Knight Online daha çok Intel CPU'lar için optimizeydi fazla ağır oyun oynamayacağım diyorsanız v19.2 tercih edilebilir.

12500H cok daha iyi fakat 3060'da bir o kadar fark atıyor 3050 Ti'ye, ekstra olarak yanlış hatırlamıyorsam Knight Online daha çok Intel CPU'lar için optimizeydi fazla ağır oyun oynamayacağım diyorsanız v19.2 tercih edilebilir.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Banada monster daha iyi bir seçenek gibi geliyor.

Geri
Yukarı