20000TL sistem önerisi

O şekilde olur hocam işlemci ve anakart yükseltebilirsiniz.
Yeni indirime girdi zaten bu hocam.
Ben bir şeyler yaptım kendimce. Hemen sana sorayım bunu kaçırmak istemiyorum indirimi.

İşlemci: Ryzen 7 5700x
Anakart: Asus TUF Gaming B450M-PLUS II

Bunları ekleyerek 21.600TL oluyor ve benim için iyi bir fiyat.

Bir soru daha;

Anakartı 4 ram soketli seçme sebebim elimde vengeance 3200MHz 8x2 ram var. Bu gelenle birleştirip 32GB yapmak istiyorum. Sence sorun çıkartır mı?
Bu arada @sfkulusoy seni de bu saatte yoruyorum hocam hakkını helal et. :) Sürekli değişiyor bütçe falan. Kripto para olduğu için yüksekken elimden çıkartmak istiyorum.

Son düzenleme:
Ben bir şeyler yaptım kendimce. Hemen sana sorayım bunu kaçırmak istemiyorum indirimi.

İşlemci: Ryzen 7 5700X.
Anakart: ASUS TUF Gaming B450M-Plus II.

Bunları ekleyerek 21.600TL oluyor ve benim için iyi bir fiyat.

Bir soru daha;

Anakartı 4 RAM soketli seçme sebebim elimde Vengeance 3200MHz 8x2 RAM var. Bu gelenle birleştirip 32 GB yapmak istiyorum. Sence sorun çıkartır mı?

Sizdeki de CL16 muhtemelen sıkıntı olacagini sanmıyorum hocam en kotu 2.el satıp aynı bellekten alırsınız da zaten 32 GB olması da çok elzem değil 16 yeterli olacak size.
Anakartlara bakayım hocam görüntü için mi TUF istiyorsunuz?
Hiç sorun değil hocam elimden geleni söylüyorum. Uyku tutmadı zaten yardimim dokunsun 😅

Sizdeki de CL16 muhtemelen sıkıntı olacagini sanmıyorum hocam en kotu 2.el satıp aynı bellekten alırsınız da zaten 32 GB olması da çok elzem değil 16 yeterli olacak size.
Anakartlara bakayım hocam görüntü için mi TUF istiyorsunuz?
Yok hocam görüntüyle hiç işim yok. Ram slotu 4 olduğu için onu seçtim. Bu arada bütçem 24.000'i falan görebilir :D Piyasanın nasıl değiştiğini sana anlatamam

Yok hocam görüntüyle hiç işim yok. RAM slotu 4 olduğu için onu seçtim. Bu arada bütçem 24.000'i falan görebilir :D piyasanın nasıl değiştiğini sana anlatamam.

Aynen bende de cripto var dün zarardi bugün artı sağ olsun 😅
Hocam telden çok bakamıyorum hızlı ama bana sorarsan ASUS da M.2 soğutma bloğu yok sanırım MSI B550M Pro Wi-Fi'de var hem Wi-Fi anteni de var işine yarar onu dusunebilirsin.

Son düzenleme:
Son ayarım bu. Sıvı soğutma eklemeyi düşünüyorum 1000TL ekleyerek. Onun dışında hayırlı olsun diyelim mi hocam? :) @sfkulusoy
1650416821090.png

Acelen yoksa bekle derim ben. Paranı dolara karşı korursan ve bir dünya savaşı falan çıkmazsa eylül ayına doğru rtx 4000 serisi çıktığında fiyatlar bir hayli düşecek.Burada saçma sapan tavsiye veren arkadaşlar var. 1 ay önce tavsiyelerine uyup az daha 23 Bin TL’ye rtx 3060’lı sistem alacaktım.1 ay bekledim 3070’li sistemler 19-20 bin TL’ye düştü. Bir ben sene sonuna kadar bekleyeceğim tabi paramı dolara karşı koruyarak. 8-9 ay için fazladan binlerce lira ödemenin lüzmu yok tabi zengin değilsen ve aciliyetin yoksa.

Acelen yoksa bekle derim ben. Paranı dolara karşı korursan ve bir dünya savaşı falan çıkmazsa eylül ayına doğru rtx 4000 serisi çıktığında fiyatlar bir hayli düşecek.Burada saçma sapan tavsiye veren arkadaşlar var. 1 ay önce tavsiyelerine uyup az daha 23 Bin TL’ye rtx 3060’lı sistem alacaktım.1 ay bekledim 3070’li sistemler 19-20 bin TL’ye düştü. Bir ben sene sonuna kadar bekleyeceğim tabi paramı dolara karşı koruyarak. 8-9 ay için fazladan binlerce lira ödemenin lüzmu yok tabi zengin değilsen ve aciliyetin yoksa.
Elimdeki bilgisayar artık son nefesini vermeye başladı. Eylül ayına kadar maalesef beni fazla zorlayacak. Tasarım ve video render işleriyle uğraştığım içinde beni bir hayli yoruyor. Aciliyetim var. NFT projeleriyle ilgileniyorum ve direkt olarak koleksiyon üretiyorum. Bu yüzden performansa ihtiyacım var.

Bu fiyatları görünce düşeceği düşüncesi benim de aklımda aciliyetin yoksa zaten bende bekle derim hocam. 3070 Ti sistem yapılabilir bu bütçeye ha 5700X olmaz Intel olur 5600 normal olur orası kesin.

Geri
Yukarı