2000TL bilgisayar toplama önerisi

Bütçe
2000
Yapacağın en iyi şey ya Ryzen APU sistem toplama ya da AliExpress üzerinden PC toplama. X3440 işlemci ve H55 anakart alırsanız toplam yaklaşık 400 500 TL tutuyor 2tane 4 GB RAM desek 250 300 TL. Ekran kartıda takıl kafana göre mesela 600 700'den fazla GTX 750 Ti'a verme (hatta o kadar bile olmaması gerekiyor fiyat ama dolar kuru işte neyse) HDD alırsın kasa olarak takıl kafana göre monitör bile ayarlarsın 2000 TL'ye. Ama yeni nesil istiyorsan A320 R3 2200G ve 2 tane 4 GB RAM şart olur (en minimumu bu ha Intel HD grafik kullanacağım ben diyorsan i3 10100 var H410 anakart ile kullanırsın) kısaca biraz piyasayı araştır ikinci ele bak ekran kartı özellikle bu RX serisine bakabilirsin çoğu mining çi RX serisini elinden çıkarmakla meşgul (oyun performansı yeterli durumda çoğusunun) RX 560 falan bakarsın. Ben olsam ben direk X5670 X58 anakart 24 GB RAM (RX 550 zaten var bende ) mis gibi topların 1500 civarına (işlemci 120 TL civarı anakartta 2. elde bulunursa 350 400e kadar gideri var RAM birazcık fantezisi bu işin bir de overclock yapacaksın ufff çok fena olurdu be) neyse sen araştır piyasayı ona göre hareket et.(yazım hatam varsa kusuruma bakmayın telefondan yazdığım için pek dikkat edemiyorum.)
Aslında böyle bir sistem düşünüyorum.

Sakın alma o PC'yi benim tavsiye ettiğim bile o PC'den daha fazla idare eder seni 2C 4t nere 4C 8t nere hadi nm farkı var ama güzel işlemci X3440 CS:GO'ya yeterde artar.

Sakın alma o PC'yi benim tavsiye ettiğim bile o PC'den daha fazla idare eder seni 2C 4t nere 4C 8t nere hadi nm farkı var ama güzel işlemci X3440 CS:GO'ya yeterde artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı