2000TL fiber modem önerisi

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar bütçem 2000TL, interneti daha bağlatmadım ancak 500Mbps Türk Telekom bağlatacağım. Hangi modemi almalıyım? Wi-Fi özelliğinin güçlü olması kesinlikle şart.

Son düzenleme:
Türkiye'de o fiyata PON girişli router yok galiba. Ben de araştırdım çünkü, alacaktım bulamadım.

500 Mbps kullanacaksanız fiber optik kablo gelecek demektir. Türk Telekom'un vereceği ONT cihazıyla kullanırsınız.

Türkiye'de o fiyata PON girişli router yok galiba. Ben de araştırdım çünkü, alacaktım bulamadım.

500 Mbps kullanacaksanız fiber optik kablo gelecek demektir. Türk Telekom'un vereceği ONT cihazıyla kullanırsınız.

PON girişli modemim var ama Superonline kullandığım için kendi ONT'u ve modemi olmadan sonlandıramıyorum. Türk Telekom'da kullandığım Keenetic giga ile sonlandırırsam problem yaşayabileceğimi söyledi. Kullanılacak olan sfp için sürücü problemleri yaşanabiliyormuş.

TP-Link Archer AX53 veya Asus RT-AX1800U tercih edebilirsiniz. Biraz daha hesaplı opsiyon da Mercusys MR80X olabilir.

Hocam bu modemi önerirmisiniz peki? Wi-fi özelliğinin kuvvetli olduğunu okudum ve benim için de en önemli şey diyebilirim.

Hocam modem işini hiç bilmiyorum açıkçası, Türk Telekom modemi aylık 75tl farkla satıyor ve izledigim kadarıyla wi-fi yönünden kalitesiz. Bütçemi ne kadara çıkarmam gerekiyor?

AX53MODElini direkt kullanabiliyor muyuz? Kafamı karıştıran şey, direkt modem olarak kullanılmaz yazıyor. Yani biz bunu Türk Telekom tarafından verilen modeme mi bağlayıp router olarak kullanabiliriz?

Doğrudur bu ürün modem değil router dır. Gelen interneti bunun ile paylaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı