2000TL İle Oyun İçin Sistem Toplama

Tyrion

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeğenim 2000TL civarında bir bilgisayar toplamak istiyor. Monitör dahil dizüstü istiyor aslında fakat ben vazgeçirdim. Masaüstü daha stabil oluyor diye biliyorum. Oyun oynamak istiyor GTA 5 civarı oyunları açsa bizim için yeterli ki sanırım açar.

Son düzenleyen: Moderatör:
G4560 ve RX 460 ile SSD dahil sistem toplarsanız 2000 TL civarında güzel bir sistem olur.
Hocam giremedim iki gündür kusura bakmayın. Yorum için teşekkürler öncelikle. SSD yüksek bütçe için değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum acaba? Ve monitör olarak ne tavsiye edersiniz acaba?

Monitör dahil 2000 liraya sistem biraz zor gibi, monitör hariç diyorsanız eğer, GTX 1050ti + G4560 gayet güzel performans verecektir.

Bu sistemi alabilirsiniz.

Screenshot_2017-03-20-20-04-01-1.png

Screenshot_2017-03-20-11-08-15-1.png

Bir de max 200TL ye 400W PSU lu bir Kasa alın buna. Mesela Dark Argon 400W.

Toplam 1550TL edecek. Kalan 450TL ile de mis gibi bir monitör alın.

İsterseniz Ekran Kartını 100TL fazla ödeyip MSI Gaming GTX1050 alabilir, Monitöre ayrılan bütçeyi 350TL ye düşürebilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Dostlar çok teşekkür ederim yorumlar için. Bütçeyi aşağı yukarı 100 TL civarı oynatabiliriz o kadar sıkıntı olmaz. O zaman ekran kartını iki önerinizden iyi olan 1050 yapalım. Anakart ve İşlemcide hem fikiriz. RAM için sanki 4+4 aynı model için daha performans olduğu söyleniyordu kusura bakmayın uzak kaldım bu aralar. HDD için de son bir şeyler söylerseniz çok sevinirim. Yani ayrıntı olarakta ekran kartı, RAM, HDD markası gibi şeyler çok önemli midir acaba? Üzerime sorumluluk aldığım için bu kadar titizim kusura bakmayın lütfen üçünüzden de ortak bir fikir alma çabasındayım biraz arada kaldım açıkçası.

Dostlar çok teşekkür ederim yorumlar için. Bütçeyi aşağı yukarı 100 TL civarı oynatabiliriz o kadar sıkıntı olmaz. O zaman ekran kartını iki önerinizden iyi olan 1050 yapalım. Anakart ve İşlemcide hem fikiriz. RAM için sanki 4+4 aynı model için daha performans olduğu söyleniyordu kusura bakmayın uzak kaldım bu aralar. HDD için de son bir şeyler söylerseniz çok sevinirim. Yani ayrıntı olarakta ekran kartı, RAM, HDD markası gibi şeyler çok önemli midir acaba? Üzerime sorumluluk aldığım için bu kadar titizim kusura bakmayın lütfen üçünüzden de ortak bir fikir alma çabasındayım biraz arada kaldım açıkçası.

4+4 Daha iyi olur Dual Channel ile fakat ilerde 16GB yapmak için ikisini de çıkarman gerekecek :D Ama tek 8 alırsan ilerde birtane daha 8 eklersin yanına.
Paran yanmamış olur.

Markalar önemlidir tabii.

Hard Disk olarak: Seagate, WD, Toshiba alınır.

Ekran Kartı olarak: Asus, MSI, XFX, Gigabyte, Sapphire, Zotac gibi markalar kalitelidir.

RAM de ise: Crucial, Corsair, Kingston, Team, Gskill gibi markalar kalitelidir.

Size bu sistemi tavsiye ederim:

Screenshot_2017-03-21-07-14-14-1.png
Screenshot_2017-03-20-11-08-15-1.png

Bunlardan ucuzunu bulamazsınız hocam.
1450TL yapıyor burası.

250 TL ye de kasa alın PSU dahil.

Toplam 1700TL oldu sistem.

Bütçenizi 2100TL yapmıştınız. O zaman monitör içinde 400TL kaldı. Güzel bir tane alırsınız.

Kasa ve PSU tavsiyesi istersen:

Aerocool VX 400W PSU (125TL)
Frisby FC-8925G Kasa (125TL)

SSD kesinlikle almayın çok lüks kaçar 1700TL bütçeniz var sistem için.

Alırsanız berbat bir sistem çıkar ortaya.

Bu arada bu bilgisayarın piyasada kaldıramayacağı oyun yok :D

Bütçeniz 2100TL. Monitör 400TL den az olmamalı bu yüzden 400 e monitör 1700 e sistemi ayırdık.

4+4 Daha iyi olur Dual Channel ile fakat ilerde 16GB yapmak için ikisini de çıkarman gerekecek :D Ama tek 8 alırsan ilerde birtane daha 8 eklersin yanına.
Paran yanmamış olur.

Markalar önemlidir tabii.

Hard Disk olarak: Seagate, WD, Toshiba alınır.

Ekran Kartı olarak: Asus, MSI, XFX, Gigabyte, Sapphire, Zotac gibi markalar kalitelidir.

RAM de ise: Crucial, Corsair, Kingston, Team, Gskill gibi markalar kalitelidir.

Size bu sistemi tavsiye ederim:

Eki Görüntüle 222228 Eki Görüntüle 222229

Bunlardan ucuzunu bulamazsınız hocam.
1450TL yapıyor burası.

250 TL ye de kasa alın PSU dahil.

Toplam 1700TL oldu sistem.

Bütçenizi 2100TL yapmıştınız. O zaman monitör içinde 400TL kaldı. Güzel bir tane alırsınız.

Kasa ve PSU tavsiyesi istersen:

Aerocool VX 400W PSU (125TL)
Frisby FC-8925G Kasa (125TL)

SSD kesinlikle almayın çok lüks kaçar 1700TL bütçeniz var sistem için.

Alırsanız berbat bir sistem çıkar ortaya.

Bu arada bu bilgisayarın piyasada kaldıramayacağı oyun yok :D

Bütçeniz 2100TL. Monitör 400TL den az olmamalı bu yüzden 400 e monitör 1700 e sistemi ayırdık.

Ydbilişim mağazası güvenilirmidir fiyatlar baya uygun görünüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı