2000TL İşlemci ve Anakart Tavsiyesi

Turkkurt

Centipat
Arkadaşlar, anakartım pert oldu. Yeni bir işlemci ve anakart almak istiyorum. Bütcem 2.000 TL +300 olabilir.

Bendeki diğer bileşenler;

1. 120 GB SSD
2. MSI GTX 750 Ti (sonra yükseltilecek)
3. Seasonic 80 Plus 750W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:

9400F almayın. İşlemciye yük binen oyunlarda sizi yarı yolda bırakır. Geleceğe dönük bir işlemci değil. Tüm bütçenizi işlemci ve anakarta ayıracaksanız Ryzen 5 3600 düşünebilirsiniz. Güçlü bir işlemcidir. Bütün ekran kartlarını rahat rahat besler. En zor oyunlarda bile sıkıntı çıkarmaz. 1200-1300 liraya bulabilirsiniz. Anakart olarak da Gigabyte B450M S2H veya Gaming X, MSI B450 Gaming Plus Max alabilirsiniz. Bütçenize hangisi uyarsa onu alın. Ryzen işlemi alırsanız acelesi yok ama belleklerinizi de 3000 veya 3200 MHz yaparsanız iyi olur. Daha fazla performans alırsınız.

teşekkürler LoverOfDeath.anakartı hiç düşünmemiştim.inceleyeceğim.3 anakart belirlemiştim.1.msı b450gamıng plus max/2.msı b450 tomahawk max/3.asus tuf b450 plus gamıng.ama elimdeki 8 gb ram kullanmam lazım.anakart ram de sorun çıkarmaması lazım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı