2000TL sistem tavsiyesi

Umut Mermer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu anki sistemim:
  • ekran kartı: Sapphire RX470 8 GB 256 Bit Nitro
  • işlemci: Intel Core i5 2500K
  • RAM: DDR3 12 GB
  • anakart: Intel H61
  • PSU: 650W
Arkadaşlar Logitech G29 setim var onu satıp 2000 TL bütçe ayırmayı düşünüyorum. Sizin tavsiyelerinizi almak istedim monitörde düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Neyi upgrade etmeliyim? Önerilerinizi alabilir miyim amacım oyun oynamak öncelik RDR2 için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığınız sistem elinizde + 2000TL bütçeniz var yanlış anlamadıysam. Elinizdeki sistemi komple elden çıkarıp şöyle bir sistem alabilirsiniz. (İyi niyetle sisteminize 1600TL diyorum ve PSU'nuz nedir bilmiyorum belki kasa-PSU hariç elden çıkarırsınız!)
3,5-4 K arası fiyata hazır sistem veya;
R5 2600
B450
2*8 RAM
RX590 ( veya muadili Nvidia)
500GB SSD
Bu şekilde aşağı yukarı 3-3,5 eder, kendi kasa-PSU'nuz güzelse kullanabilirsiniz veya PSU'lu kasa alırsınız. Benim tavsiyem budur.
Biraz daha beklerseniz RX5500 ve R5 3500X B550'ler gelecek, belki daha enteresan bir sistem toplayabilirsiniz.
(Her şeyi yazdıktan sonra monitörü farkettim pardon)
İşlemciniz aslında çok fena overclock yapılabiliyor ancak güzel anakart ve mümkünse delid + soğutucu lazım. 4C4T nasıldır bilemiyorum o da var eski ama güçlü bir işlemci ama 4C4T.

Son düzenleme:
Yazdığınız sistem elinizde + 2000TL bütçeniz var yanlış anlamadıysam. Elinizdeki sistemi komple elden çıkarıp şöyle bir sistem alabilirsiniz. (İyi niyetle sisteminize 1600TL diyorum ve PSU'nuz nedir bilmiyorum belki kasa-PSU hariç elden çıkarırsınız!)
3,5-4 K arası fiyata hazır sistem veya;
R5 2600
B450
2*8 RAM
RX590( veya muadili Nvidia)
500GB SSD
Bu şekilde aşağı yukarı 3-3,5 eder, kendi kasa-PSU'nuz güzelse kullanabilirsiniz veya PSU'lu kasa alırsınız. Benim tavsiyem budur.
Biraz daha beklerseniz RX5500 ve R5 3500X B550'ler gelecek, belki daha enteresan bir sistem toplayabilirsiniz.
(Her şeyi yazdıktan sonra monitörü farkettim pardon)
İşlemciniz aslında çok fena overclock yapılabiliyor ancak güzel anakart ve mümkünse delid + soğutucu lazım. 4C4T nasıldır bilemiyorum o da var eski ama güçlü bir işlemci ama 4C4T.
çok teşekkür ederim yanıtınız için kasa Everest RANGE-7 Peak-650W kasayı komple satıpta alabilirim dediğiniz gibi kafam çok allak bullak oldu :D biraz

Merhaba arkadaşlar. Şu anki sistemim:
  • ekran kartı: Sapphire RX470 8 GB 256 Bit Nitro
  • işlemci: Intel Core i5 2500K
  • RAM: DDR3 12 GB
  • anakart: Intel H61
  • PSU: 650W
Arkadaşlar Logitech G29 setim var onu satıp 2000 TL bütçe ayırmayı düşünüyorum. Sizin tavsiyelerinizi almak istedim monitörde düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Neyi upgrade etmeliyim? Önerilerinizi alabilir miyim amacım oyun oynamak öncelik RDR2 için.

acilen iletişime geçmemiz gerekiyor. ismimden beni bulabilirmisiniz? önemli!!!

Geri
Yukarı