2000TL sistem toplama

Bütçe
2000
G
Güzel sistem ama gamepower gibi markalar önerilmiyor. Ama 80+ sertifikası varsa sorun olacağını sanmıyorum arkadaşımda gametech zeus ve 600 watt 80+psu var be bende pc siyle oynadım hava akışı ve psu gayet güzel. Sırf adı çıkmış marka diye 200-300 tl fazla vermeyi doğru bulmuyorum. R5 1600 12nm yük altında 76 derece ve boşta 57 derece civarı geziyor gayet iyi tavsiye ederim.
Hocam bir de ek olarak 80+ sertifikası mevcut değil o kasanın adamlar sizinle adeta dalga geçiyor. Buradan bakabilirsiniz.

İllaki apu toplayacaksa toplasın. Bence düşük ekran kartlı sistem bile apu sistemden daha mantıklı. Fakat sonrandan ekran kartı eklerim diyorsa ayrı
Şöyle bir şey var 2. el piyasası riskli bir yer ve 500 TL'ye diyelim Ryzen 5 1600 aldı kalan paraya APU sistemden maksimum 5-10 FPS fark yaratacak bir ekran kartı alabilir.

APU sistem alsın ama düzgün olsun zaten biz burada upgralenmeyecek parça önermiyoruz. Kişinin durumuna göre parası olur bir Ryzen 5 1600 bir de RX 570-580 ya da GTX 1650S alır. Ya da sadece ekran kartı alır yüksek CPU kullanımı gereken oyunlarda grafikleri yükseltir hissedilir bir darboğaz yaşamaz.

Tamamdır dostlar teşekkürler şimdi kasamı FSP marka ile değiştirdim ve RAM'imi de Corsair 3000MHz ile değiştirdim. En iyi şekilde böyle olacaksa bunu almayı düşünüyorum ve arkadaşlar Ryzen 5 alırsam 2. el vb ekran kartı almak zorunda kalıyorum ekran kartını da alırsam neredeyse 2600-3000 TL oluyor benim bütçem 2000TL ondan dolayı APU siste topluyorum. Bu FSP marka kasa ve PSU aldığım zaman RAM'lerimide Corsair yaptığım zaman toplam 1923 TL oluyor.

Ayrıca başka bir sorum bu kasayı aldığım zaman buna ek fan eklemesi yapabiliyorum değil mi RGB olsun vesaire?

Bence kasayı bu ile değiştirmenizi öneririm. Gamepower yerine, FSP gibi iyi bir markanın kasası ve güç kaynağına sahip olacaksınız.

Ryzen 5 1600 AF'den nasıl görüntü alacak hocam? Sistemde ekran kartı yok.
Öyle demedim Gametech marka kasa ve psu yu R5 1600 AF ile kullanıyoruz ve memnunuz dedim.
Hocam bir de ek olarak 80+ sertifikası mevcut değil o kasanın adamlar sizinle adeta dalga geçiyor. Buradan bakabilirsiniz.
Psu harici alındı kasayla bir değil.

Öyle demedim Gametech marka kasa ve psu yu R5 1600 AF ile kullanıyoruz ve memnunuz dedim.

Psu harici alındı kasayla bir değil.

Hocam dürüst olayım, bu güç kaynağına para verilmez. Sırf ışıklı diye bilgisayarı bozmaya risk alacak değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı