2000TL'ye sistem önerisi

@Murat5038
Zaten yaşım küçük ne var bunda, sen direk böyle mi doğdun ?

1.Herhangi bir yanlış yapmamdan korkuyorum.
2.Olarak ben de biliyorum her şeyin bir garantisi olduğunu ama o hatayı ben yaptığım zaman garanti gitmiş oluyor.
3.Vatan Bilgisayara da vermek istiyorum fakat birkaç kişinin sistemini yanlış toplamış.
4.Fiyat bütçem 2000 TL
5.Akıl yaşta değil baştadır.

Bunu karşılık olarak anlama, verdiğin sorulara cevap.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038
Zaten yaşım küçük ne var bunda sen direk böylemi doğdun.
2.Olarak bende biliyorum her şeyin bir garantisi oldugunu ama o hatayı ben yaptıgım zaman garanti gitmiş oluyor.
3.Vatan Bilgisayara da vermek istiyorum fakat bir kaç kişinin sistemini yanlış toplamış.
4.Fiyat bütçem 2000 TL
5.Akıl yaşta değil baştadır...
Bunu karşılık olarak anlama verdigin sorulara cevap...

Ben toplattırdım, hiç sorun çıkarmadılar tabi o çalışandan çalışana değişecektir.

AMD oyun için, Intel-nVidia iş için diye bir mantık olabilir mi allasen? Her üç markanın da iş ve oyuna yönelik çözümleri bulunuyor zaten. Onun dışında oyun sistemi dizilecekse daha ucuz olduğundan ve yeterli performans sunduğundan dolayı AMD sistem dizilmeli. Ayrıca her işlemci farklı programlarda daha iyi performans gösterir. Hangi programla çalışacaksan o programda en yüksek performansı veren bütçene en uygun işlemci hangisiyse onu alırsın, olur biter.

Adam 7990 alıcam demiş sen adama Mid Tower kasa önermişsin, ilginç. :D

Amcanın gemi mühendisi olmasıyla parçalarının getirmesi arasında bir bağlantı kuramadım. Hadi gemici olsa, gemilerde çalışsa falan anlarım da, bu adam sanırım gemilerin tasarımını yapıyor. Ee Amerikadan nasıl getirecek parçaları?

Şu an sistemler tarafından resmi olarak desteklenen GPU sayısı 4. Yani 7990x2 CF yapabilirsin şu an için. Birkaç yıl sonra 6 veya 8 GPU desteğinin geleceğini sanmıyorum ki millet 2 tane GPU kurulumu bile yapamıyor.

Katılıyorum. Intel'in tek çekirdek performansı AMD'den çok daha önde ve Intel'in işlemcileri tek, çift veya 4 çekirdek kullanan uygulamalarda AMD'ye göre çok daha fazla performans sunuyor. Ama teknoloji hızla ilerliyor. Günümüzde tek çekirdek performansının pek bir önemi kalmadı artık ve Intel işlemciler gereğinden fazla pahalı.

Tabii ki de AMD, Intel'den daha hızlı işlemci üretseydi işlemcilerini daha ucuza daha değil. FX-9590'ın ilk satış fiyatının $1299.99 olmasından anlayabiliriz bunu. Üstelik daha yavaş olduğu halde daha pahalı fiyattan satışa sunuldu bu işlemciler. Şu an alınabilir fiyattalar. Peki 3 kat pahalı işlemciler 3 kat fazla performans verebiliyorlar mı? O önemli. Bunun cevabı ise hayır, vermiyorlar. Hakettiklerinden çok daha fazla fiyata satılıyor Intel işlemciler.

@Murat5038
Zaten yaşım küçük ne var bunda sen direk böylemi doğdun.
2.Olarak bende biliyorum her şeyin bir garantisi oldugunu ama o hatayı ben yaptıgım zaman garanti gitmiş oluyor.
3.Vatan Bilgisayara da vermek istiyorum fakat bir kaç kişinin sistemini yanlış toplamış.
4.Fiyat bütçem 2000 TL
5.Akıl yaşta değil baştadır...
Bunu karşılık olarak anlama verdigin sorulara cevap...

Akıl yaşta değil başta olsada burdaki artık büyüklerin diyelim zamanla edindikleri tecrübeleri bizlerle paylaşıyor. Hiç birimiz bu yaşa direk gelmedik. Bizde küçükken senin yaşlarındayken anlamıyorduk bu işlerden büyütükçe okuyup araştırarak deneyerek büyüklerimizin fikirlerini alarak öğrendik. Hazır pcde alsanız toplama pcde alsanız kullanıcı hatası olmadığı sürece bütün bileşenlerin garantisi mevcuttur.

Sen yanlış anladın galiba ''Hazır pcde alsanız toplama pcde alsanız kullanıcı hatası olmadığı sürece bütün bileşenlerin garantisi mevcuttur.'' demişsin.
Hazır kasalarda bütün parçalar değil, sadece kasa garantisi var diye biliyorum. Dediğin gibi kasa açılırsa garanti gider. Toplama'da kasayı açıp içinden ekran kartını söküp atıp yaksan bile öbür birleşenlerin garantisi devam ediyor.

Sen yanlış anladın galiba ''Hazır pcde alsanız toplama pcde alsanız kullanıcı hatası olmadığı sürece bütün bileşenlerin garantisi mevcuttur.'' demişsin.
Hazır kasalarda bütün parçalar değil, sadece kasa garantisi var diye biliyorum. Dediğin gibi kasa açılırsa garanti gider. Toplama'da kasayı açıp içinden ekran kartını söküp atıp yaksan bile öbür birleşenlerin garantisi devam ediyor.
Söylediğin mantıklı bende bilmiyorum hazır sistemlerde her parçaya ayrı ayrı garanti vermiyorlar herhalde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı